prehranbena kriza

ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Нарушувањето на синџирите на снабдување поради украинската криза ќе доведе до недостиг на вештачки ѓубрива и ќе ги лиши земјоделците од можноста да произведат доволно…

Види повеќе ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО
hristijani vo germanija

ИСТОРИСКИ ПРЕСВРТ: ХРИСТИЈАНИТЕ СТАНУВААТ МАЛЦИНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА

Во Германија, Римокатоличката и Евангелистичката црква губат сè поголемо влијание. Така христијаните станаа малцинство во Германија, пренесуваат медиумите. Кога ќе се соберат членовите на католичката…

Види повеќе ИСТОРИСКИ ПРЕСВРТ: ХРИСТИЈАНИТЕ СТАНУВААТ МАЛЦИНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА
z

ХИТ! ВО ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНЕТО ИЗДАВАЊЕ НА РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЦИ КОИ ЈА ИМААТ БУКВАТА Z

Во германската област Херфорд властите одлучија да го прекинат издавањето на регистарски таблички кои ја содржат буквата „З“. Со растечката русофобија која економски ја уништува…

Види повеќе ХИТ! ВО ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНЕТО ИЗДАВАЊЕ НА РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЦИ КОИ ЈА ИМААТ БУКВАТА Z
КРАЈ! ВО ГЕРМАНИЈА ОД 1 МАЈ СЕ УКИНУВА ДУРИ И KAPAНТИНОТ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ!

КРАЈ! ВО ГЕРМАНИЈА ОД 1 МАЈ СЕ УКИНУВА ДУРИ И KAPAНТИНОТ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ!

Во Германија од 1 мај заразените со Кoвид-19 нема да одат во изолација. Карантинот ќе биде само на доброволна основа, изјави министерот за здравство Карл…

Види повеќе КРАЈ! ВО ГЕРМАНИЈА ОД 1 МАЈ СЕ УКИНУВА ДУРИ И KAPAНТИНОТ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ!
„ЛУЛКАТА НА HAЦИЗМОТ“ СИ ГО ОПРАВДУВА НАЗИВОТ: ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД ЗАДОЛЖИТЕЛНА BAKЦИHAЦИJA ЗА СИТЕ, НО НЕ И ЗА ОНИЕ НАД 50 ГОДИНИ!

„ЛУЛКАТА НА HAЦИЗМОТ“ СИ ГО ОПРАВДУВА НАЗИВОТ: ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД ЗАДОЛЖИТЕЛНА BAKЦИHAЦИJA ЗА СИТЕ, НО НЕ И ЗА ОНИЕ НАД 50 ГОДИНИ!

Германија се откажува од воведувањето на обврската за вaкцинација против кoронавируc за сите полнолетни граѓани, но наместо тоа планира да воведе обврска за лицата над…

Види повеќе „ЛУЛКАТА НА HAЦИЗМОТ“ СИ ГО ОПРАВДУВА НАЗИВОТ: ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД ЗАДОЛЖИТЕЛНА BAKЦИHAЦИJA ЗА СИТЕ, НО НЕ И ЗА ОНИЕ НАД 50 ГОДИНИ!
voeno bioloska programa vo ukraina

ОТКРИЕНО! И ГЕРМАНИЈА СПРОВЕДУВА ВОЕНО БИОЛОШКА ПРОГРАМА ВО УКРАИНА

Документите го потврдуваат фактот дека Германија спроведува сопствена воено-биолошка програма во Украина, изјави претставникот на Русија во одделот на ОН во Женева, Генадиј Гатилов. Според…

Види повеќе ОТКРИЕНО! И ГЕРМАНИЈА СПРОВЕДУВА ВОЕНО БИОЛОШКА ПРОГРАМА ВО УКРАИНА
soncogledovo maslo

ПОГЛЕДНЕТЕ! ВО ГЕРМАНСКИТЕ МАРКЕТИ ПОВЕЌЕ НЕМА СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО (ВИДЕО)

Германските супермаркети се соочуваат со недостиг поради конфликтот во Украина и инфлација поради корoна хистеријата во која лидерите на таа земја се вовлекоа себеси и…

Види повеќе ПОГЛЕДНЕТЕ! ВО ГЕРМАНСКИТЕ МАРКЕТИ ПОВЕЌЕ НЕМА СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО (ВИДЕО)
ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

Пратеничката на партијата Левица во германскиот Бундестаг и претседателка на фракцијата на Левица во Одборот за одбрана, Жаклин Настиќ, изјави дека нападот на НАТО на…

Види повеќе ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!
СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО - НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ

СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО – НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ

Нешто повеќе од една третина од германските возачи планираат да го остават својот автомобил дома поради огромниот скок на цените на горивото на бензинските пумпи,…

Види повеќе СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО – НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ
ГЕРМАНЦИТЕ ВЕЌЕ СЕ ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ПОРАДИ САНКЦИИТЕ: ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА БИТУМЕН, ШРАФОВИ, КЛИНЦИ

ГЕРМАНЦИТЕ ВЕЌЕ СЕ ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ПОРАДИ САНКЦИИТЕ: ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА БИТУМЕН, ШРАФОВИ, КЛИНЦИ

Градежната индустрија во Германија веќе ги чувствува сериозните последици од војната во Украина, што се одразува во недостигот на потребни материјали, а градежниците ќе се…

Види повеќе ГЕРМАНЦИТЕ ВЕЌЕ СЕ ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ПОРАДИ САНКЦИИТЕ: ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА БИТУМЕН, ШРАФОВИ, КЛИНЦИ