ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

Извештаи на социјалните мрежи за пукање насочено кон Суфли (Σουφλι), провинција Западна Тракија во Република Грција, на грчко-турската граница, пренесува Телеграм каналот Ratne Novosti. Според…

Види повеќе ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!
ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!

ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!

Сертификатот за вaкцинација или прележан Кoвид 19, како и задолжителниот тест за невaкцинираните што важат за влез во сите простори во внатрешноста на Грција, се…

Види повеќе ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!
ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!

ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!

Откако штрајкот со глад во знак на протест против задолжителната вaкцинација за KOBИД-19 за здрaвствените работници влезе во својот 17-ти ден, вчера еден суспендиран здрaвствен…

Види повеќе ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!
(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

Грчките левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили. Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз. Во пристаништето…

Види повеќе (ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА
(ВИДЕО) ОГРОМНИ РЕДОВИ И ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ПРОДАЖБАТА ВО СУПЕРМАРКЕТИТЕ ВО АТИНА

(ВИДЕО) ОГРОМНИ РЕДОВИ И ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ПРОДАЖБАТА ВО СУПЕРМАРКЕТИТЕ ВО АТИНА

Неделава Грција воведе рестрикции за продажба на одредени стоки, односно количина што може да се купи. Конкретно, сега можете да купите не повеќе од три…

Види повеќе (ВИДЕО) ОГРОМНИ РЕДОВИ И ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ПРОДАЖБАТА ВО СУПЕРМАРКЕТИТЕ ВО АТИНА
ЛЕТУВАЊЕ НА РААТ: ГРЦИЈА ПЛАНИРА ДО ЛЕТО ДА СЕ УКИНАТ СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ

ЛЕТУВАЊЕ НА РААТ: ГРЦИЈА ПЛАНИРА ДО ЛЕТО ДА СЕ УКИНАТ СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ

Грција се стреми, како што се приближува летниот период, така постепено да ги укинува рестриктивните мерки наметнати од пaндемијата, а до Велигден, според најавите од…

Види повеќе ЛЕТУВАЊЕ НА РААТ: ГРЦИЈА ПЛАНИРА ДО ЛЕТО ДА СЕ УКИНАТ СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ
ДОПОЛНИТЕЛНО ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ГРЦИЈА

ДОПОЛНИТЕЛНО ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ГРЦИЈА

Стадионите да функционираат со целосна исполнетост, а учениците и вaкцинираните просветни работници да прават само еден тест седмично, се препораките на надлежната комисија на епидемиолози…

Види повеќе ДОПОЛНИТЕЛНО ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ГРЦИЈА