twiter tramp

ИЛОН МАСК ГО ВРАТИ ПРИСТАПОТ ДО ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА ДОНАЛД ТРАМП (ВИДЕО)

Се чини дека на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, ќе му биде вратен профилот на Твитер, без разлика што изјавил дека никогаш нема да…

Види повеќе ИЛОН МАСК ГО ВРАТИ ПРИСТАПОТ ДО ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА ДОНАЛД ТРАМП (ВИДЕО)
илон маск чип мајмуни

За да ги чипира луѓето, Маск пробувал на мајмуни: Им бил осакатен мозокот со експерименти и биле оставени да умрат во страдање

Компанијата „Неуралинк“ на светскиот милијардер Илон Маск, која неодамна објави дека се подготвува да тестира микрочипови на луѓе, се најде на удар на Комитетот на…

Види повеќе За да ги чипира луѓето, Маск пробувал на мајмуни: Им бил осакатен мозокот со експерименти и биле оставени да умрат во страдање