uslovi za vlez vo italija

ИТАЛИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ ПРАВИЛА ПОВРЗАНИ СО KOBИД ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА

Италија во понеделникот (30-ти мај) објави дека го отповикува барањето за да се покаже доказ за вaкцинација за KOBИД-19, неодамнешно закрепнување или негативен тест пред…

Види повеќе ИТАЛИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ ПРАВИЛА ПОВРЗАНИ СО KOBИД ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА
ИТАЛИЈА КОНЕЧНО ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД И НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ

ИТАЛИЈА КОНЕЧНО ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД И НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ

Во Италија денеска беше укината вонредната состојба поради пaндемијата на кoронавируc од 31 јануари 2020 година, па се укинати и бројните eпидемиолошки мерки. Така, правилото…

Види повеќе ИТАЛИЈА КОНЕЧНО ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД И НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ
stefano gici

ИТАЛИЈАНСКИ ФУНКЦИОНЕР ОТПУШТЕН ПОРАДИ ПОДДРШКА НА РУСИЈА

Stefano Gici (Стефано Гичи), советник за култура во општина Чекано во Италија, доби отказ откако предизвика гнев со јавно изразување поддршка за Русија во сега…

Види повеќе ИТАЛИЈАНСКИ ФУНКЦИОНЕР ОТПУШТЕН ПОРАДИ ПОДДРШКА НА РУСИЈА
МИСТЕРИЈА - РУСИЈА СПРОВЕДЕ ТАЈНА МИСИЈА ВО ИТАЛИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПAHДЕМИJAТА?

МИСТЕРИЈА – РУСИЈА СПРОВЕДЕ ТАЈНА МИСИЈА ВО ИТАЛИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПAHДЕМИJAТА?

Во март 2020 година, рускиот претседател Владимир Путин организираше помош за северна Италија, која беше најтешко погодена од eпидемијата на кoвид 19 во тие денови.…

Види повеќе МИСТЕРИЈА – РУСИЈА СПРОВЕДЕ ТАЈНА МИСИЈА ВО ИТАЛИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПAHДЕМИJAТА?
italija makedonija

ВИДЕА ВО ЖИВО МАКЕДОНИЈА Е НА НОЗЕ!! ВЕЧЕРВА МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ИТАЛИЈА – СЕГА СМЕ НА ЧЕКОР ДО СП!

Македонската фудбалска репрезентација приреди сензација во Палермо, совладувајќи ја Италија со 1-0 (0-0) и обезбеди пласман во финалето од баражот за пласман на Мундијалот 2022…

Види повеќе ВИДЕА ВО ЖИВО МАКЕДОНИЈА Е НА НОЗЕ!! ВЕЧЕРВА МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ИТАЛИЈА – СЕГА СМЕ НА ЧЕКОР ДО СП!