jugoslavija

ЗАХАРОВА: СЕТО ОВА ЗАПОЧНА СО БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, го потсети претседателот на Швајцарската Конфедерација, Игнатиус Касис, дека поткопувањето на темелите на ерата по Втората…

Види повеќе ЗАХАРОВА: СЕТО ОВА ЗАПОЧНА СО БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА
(ВИДЕО) ВАКА ИЗГЛЕДАА ПРВИТЕ ВЕСТИ ПО ПОЧЕТОКОТ НА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА ПРЕД 23 ГОДИНИ

(ВИДЕО) ВАКА ИЗГЛЕДАА ПРВИТЕ ВЕСТИ ПО ПОЧЕТОКОТ НА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА ПРЕД 23 ГОДИНИ

Денеска се навршуваат 23 години од почетокот на 78-дневното бомбардирање на СРЈ. За 11 недели, според неофицијални извори, загинале околу 2.500 цивили и околу 1.000…

Види повеќе (ВИДЕО) ВАКА ИЗГЛЕДАА ПРВИТЕ ВЕСТИ ПО ПОЧЕТОКОТ НА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА ПРЕД 23 ГОДИНИ
„НИЕ И СРБИТЕ ДВЕСТЕ МИЛИОНИ“ - АМБАСАДАТА НА САД ВО МОСКВА ОСВЕТЛЕНА СО ПРОЕКЦИЈА ПОСВЕТЕНА НА 23. ГОДИШНИНАТА ОД ПОЧЕТОКОТ НА НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА (ВИДЕО)

„НИЕ И СРБИТЕ ДВЕСТЕ МИЛИОНИ“ – АМБАСАДАТА НА САД ВО МОСКВА ОСВЕТЛЕНА СО ПРОЕКЦИЈА ПОСВЕТЕНА НА 23. ГОДИШНИНАТА ОД ПОЧЕТОКОТ НА НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА (ВИДЕО)

„Ние и Србите двесте милиони“ „Никогаш нема да заборавиме, никогаш нема да простиме, нема повеќе да дозволиме“ Овие зборови изминатата ноќ ја осветлија амбасадата на…

Види повеќе „НИЕ И СРБИТЕ ДВЕСТЕ МИЛИОНИ“ – АМБАСАДАТА НА САД ВО МОСКВА ОСВЕТЛЕНА СО ПРОЕКЦИЈА ПОСВЕТЕНА НА 23. ГОДИШНИНАТА ОД ПОЧЕТОКОТ НА НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА (ВИДЕО)
ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

Пратеничката на партијата Левица во германскиот Бундестаг и претседателка на фракцијата на Левица во Одборот за одбрана, Жаклин Настиќ, изјави дека нападот на НАТО на…

Види повеќе ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!
ВИДЕО: РУСИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА - БАЈДЕН ГО ПРЕДЛОЖИЛ БОМБАРДИРАЊЕТО НА БЕЛГРАД

ВИДЕО: РУСИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА – БАЈДЕН ГО ПРЕДЛОЖИЛ БОМБАРДИРАЊЕТО НА БЕЛГРАД

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова објави видео од состаноците на Комитетот за надворешни работи на Сенатот во 1998 година. Според Захарова, видеото е направено…

Види повеќе ВИДЕО: РУСИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА – БАЈДЕН ГО ПРЕДЛОЖИЛ БОМБАРДИРАЊЕТО НА БЕЛГРАД