kadirov specijalna operacija

КАДИРОВ: СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ДА ПРОДОЛЖИ СЕ ДОДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СЕ ИЗВИНАТ И НЕ ГИ УКИНАТ САНКЦИИТЕ

Специјалната операција во Украина треба да продолжи додека САД и западните земји не ги укинат санкциите кон Русија и не се извинат, изјави шефот на…

Види повеќе КАДИРОВ: СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ДА ПРОДОЛЖИ СЕ ДОДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СЕ ИЗВИНАТ И НЕ ГИ УКИНАТ САНКЦИИТЕ
kadirov protiv nato

КАДИРОВ: НИЕ НЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ УКРАИНА, НИЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ НАТО

ДЕНЕС не се бориме против Украина, ние се бориме против НАТО. НАТО ги вооружува, Западот ги вооружува, нивните платеници се таму – изјави Рамзан Кадиров,…

Види повеќе КАДИРОВ: НИЕ НЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ УКРАИНА, НИЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ НАТО
ramzan kadirov

КАДИРОВ: ЧЕЧЕНСКИТЕ БОРЦИ ПРОНАОЃААТ СÈ ПОВЕЌЕ ТРАГИ ОД СТРАНСКИ ПЛАТЕНИЦИ – ГО ОСЛОБОДИВМЕ ЦЕЛ МАРИУПОЛ (ВИДЕО)

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави ново видео како зазема националистички позиции во Мариупол. Според него, чеченските борци пронаоѓаат се повеќе траги од престојот на „странските…

Види повеќе КАДИРОВ: ЧЕЧЕНСКИТЕ БОРЦИ ПРОНАОЃААТ СÈ ПОВЕЌЕ ТРАГИ ОД СТРАНСКИ ПЛАТЕНИЦИ – ГО ОСЛОБОДИВМЕ ЦЕЛ МАРИУПОЛ (ВИДЕО)
КАДИРОВ СЕ СРЕТНА СО „УБИЕН“ РУСКИ ГЕНЕРАЛ ВО МАРИУПОЛ (ВИДЕО)

КАДИРОВ СЕ СРЕТНА СО „УБИЕН“ РУСКИ ГЕНЕРАЛ ВО МАРИУПОЛ (ВИДЕО)

Украинската пропаганда дека досега се убиени неколку руски генерали, пропаганда на која „наседнаа“ и голем дел од нашите медиуми, се сруши како кула од карти…

Види повеќе КАДИРОВ СЕ СРЕТНА СО „УБИЕН“ РУСКИ ГЕНЕРАЛ ВО МАРИУПОЛ (ВИДЕО)
КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“

КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров за време на говорот до војниците на Руската Федерација во Грозни му понуди на украинскиот претседател Володимир Зеленски хонорарна работа…

Види повеќе КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“
ramazan kadirov

РАМАЗАН КАДИРОВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВИ ВОЕНИ ВОЗИЛА КОИ ЧЕЧЕНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ГИ ЗАПЛЕНИЈА ОД УКРАИНЦИТЕ

Рамзан Кадиров ја покажа заробената опрема – генерален оклопен автомобил. Шефот на Чеченија на својот профил на Телеграм објави видео од „тест возењето“. Пријатели! Денеска…

Види повеќе РАМАЗАН КАДИРОВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВИ ВОЕНИ ВОЗИЛА КОИ ЧЕЧЕНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ГИ ЗАПЛЕНИЈА ОД УКРАИНЦИТЕ
kadirov go povika putin

ЧЕЧЕНСКИОТ ЛИДЕР КАДИРОВ ГО ПОВИКА ПУТИН ДА ДАДЕ „НАРЕДБА ЗА ПООДЛУЧНА АКЦИЈА“ И ДА ГИ УНИШТИ НАЦИСТИТЕ

Шефот на Чеченската Република, Рамзан Кадиров, ги оцени првите четири дена од операцијата за демилитаризација и денацификација на Украина и го повика врховниот командант и…

Види повеќе ЧЕЧЕНСКИОТ ЛИДЕР КАДИРОВ ГО ПОВИКА ПУТИН ДА ДАДЕ „НАРЕДБА ЗА ПООДЛУЧНА АКЦИЈА“ И ДА ГИ УНИШТИ НАЦИСТИТЕ