zelenski e problem

ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО КИЕВ: ЗЕЛЕНСКИ Е ПРОБЛЕМ

Политиката на Владимир Зеленски за преземање и контролирање на владата предизвикува голема загриженост во Германија, пишува германскиот весник Цајт (Die Zeit), повикувајќи се на владини…

Види повеќе ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО КИЕВ: ЗЕЛЕНСКИ Е ПРОБЛЕМ
masovni provokacii za rusija

ОТКРИЕНО: КИЕВ ПОДГОТВУВА МОНСТРУОЗНИ ПРОВОКАЦИИ, МАСОВНИ УБИСТВА НА ЦИВИЛИ

Киев со поддршка на западните земји подготвува масовно убиство на цивили за што би биле обвинети руската армија и единиците на Луганската Народна Република, изјави…

Види повеќе ОТКРИЕНО: КИЕВ ПОДГОТВУВА МОНСТРУОЗНИ ПРОВОКАЦИИ, МАСОВНИ УБИСТВА НА ЦИВИЛИ
РУСКАТА ВОЈСКА: ЕВЕ ЗОШТО ГО ГАЃАВМЕ ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КИЕВ (ФОТО+ВИДЕО)

РУСКАТА ВОЈСКА: ЕВЕ ЗОШТО ГО ГАЃАВМЕ ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КИЕВ (ФОТО+ВИДЕО)

Руското министерство за одбрана објави видео кое тврди дека покажува дека украинската војска користи цивилни згради за криење на оружје и опрема – како ракетните…

Види повеќе РУСКАТА ВОЈСКА: ЕВЕ ЗОШТО ГО ГАЃАВМЕ ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КИЕВ (ФОТО+ВИДЕО)
украинска одбрана на киев

ФОТОГАЛЕРИЈА: КАКО УКРАИНЦИТЕ ЈА ПОДГОТВУВААТ ОДБРАНАТА НА КИЕВ – ДАЛИ ЌЕ ГИ КОРИСТАТ ЦИВИЛИТЕ КАКО ЖИВ ШТИТ?!

Руските трупи сѐ посилно го стегаат обрачот околу престолнината на Украина – Киев, па во следните неколку часови се очекува почеток на борбите со украинската…

Види повеќе ФОТОГАЛЕРИЈА: КАКО УКРАИНЦИТЕ ЈА ПОДГОТВУВААТ ОДБРАНАТА НА КИЕВ – ДАЛИ ЌЕ ГИ КОРИСТАТ ЦИВИЛИТЕ КАКО ЖИВ ШТИТ?!