skotska novorodencinja

СЕ СПРОВЕДУВА ИСТРАГА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА СМРТНИ СЛУЧАИ НА НОВОРОДЕНЧИЊА ВО ШКОТСКА

Треба да се спроведе истрага за бројот на смртни случаи на доенчиња во Шкотска. Шкотската влада нареди ревизија на стапката на неонатална смртност по два…

Види повеќе СЕ СПРОВЕДУВА ИСТРАГА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА СМРТНИ СЛУЧАИ НА НОВОРОДЕНЧИЊА ВО ШКОТСКА
turcija nato

ОТКАКО ЗЕЛЕНСКИ ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАБРЗАН ПРИЕМ ВО НАТО, ТУРЦИТЕ САКААТ ДА ЈА НАПУШТАТ АЛИЈАНСАТА

Турските граѓани сакаат да ја напуштат Алијансата по одлуката на украинскиот претседател Володимир Зеленски да поднесе барање за забрзан пристап во НАТО. Турците бурно реагираа…

Види повеќе ОТКАКО ЗЕЛЕНСКИ ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАБРЗАН ПРИЕМ ВО НАТО, ТУРЦИТЕ САКААТ ДА ЈА НАПУШТАТ АЛИЈАНСАТА
bil gejts i pratenje

БИЛ ГЕЈТС СЕ ЗАЛАГА ЗА „СИГУРНИ ИЗВОРИ“, ТОЈ ИМА ГРУПА НА ЛИЦА КОЈА ПРАТИ ШТО ЛУЃЕТО ПИШУВААТ ЗА НЕГО НА МРЕЖИТЕ

За време на појавувањето на настанот„ Голмани 2022“, инвеститорот и „филантроп“ Бил Гејтс се пожали на „дезинформациите“ што се шират за него во време на…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС СЕ ЗАЛАГА ЗА „СИГУРНИ ИЗВОРИ“, ТОЈ ИМА ГРУПА НА ЛИЦА КОЈА ПРАТИ ШТО ЛУЃЕТО ПИШУВААТ ЗА НЕГО НА МРЕЖИТЕ
sto

ШЕФОТ НА СВЕТСКАТА ТРГОВСКА ОРГАНИЗАЦИЈА ИЗДАДЕ ИТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ГЛОБАЛНАТА РЕЦЕСИЈА

Светот се лизга во рецесија поради повеќекратните и преклопувачки кризи, изјави во вторникот шефот на Светската трговска организација. Говорејќи на отворањето на годишниот јавен форум…

Види повеќе ШЕФОТ НА СВЕТСКАТА ТРГОВСКА ОРГАНИЗАЦИЈА ИЗДАДЕ ИТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ГЛОБАЛНАТА РЕЦЕСИЈА
ceska protesti

ВО ЧЕШКА ОКОЛУ 100.000 ЛУЃЕ ПОБАРАА ОД ВЛАСТИТЕ ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ СО МОСКВА ЗА СНАБДУВАЊЕ СО ГАС

Илјадници чешки граѓани денеска излегоа на улиците на Прага за да го изразат своето незадоволство од поскапувањето на горивата и енергијата. Претходно овој месец, источноевропската…

Види повеќе ВО ЧЕШКА ОКОЛУ 100.000 ЛУЃЕ ПОБАРАА ОД ВЛАСТИТЕ ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ СО МОСКВА ЗА СНАБДУВАЊЕ СО ГАС
nok na vesterkite

ТРИ ЛИЦА СЕ РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ЗАБАВЕН ПАРК НА ОТВОРАЊЕТО НА ФЕСТИВАЛОТ НОЌ НА ВЕШТЕРКИТЕ

Три лица, меѓу кои двајца тинејџери, се ранети во пукање во забавен парк југоисточно од Питсбург, Пенсилванија, на отворањето на фестивал на тема Ноќта на…

Види повеќе ТРИ ЛИЦА СЕ РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ЗАБАВЕН ПАРК НА ОТВОРАЊЕТО НА ФЕСТИВАЛОТ НОЌ НА ВЕШТЕРКИТЕ
nasa

НАСА КОЈА НЕ МОЖЕ ДА ЛАНСИРА РАКЕТА ДО МЕСЕЧИНАТА, СЕГА ПЛАНИРА ДА УНИШТИ АСТЕРОИД И ТОА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО (ВИДЕО)

По последните неуспешни обиди да се стигне до Месечината три пати досега со ракетата Артемида 1, а да не зборуваме за спектакуларното „слетување“ на Месечината…

Види повеќе НАСА КОЈА НЕ МОЖЕ ДА ЛАНСИРА РАКЕТА ДО МЕСЕЧИНАТА, СЕГА ПЛАНИРА ДА УНИШТИ АСТЕРОИД И ТОА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО (ВИДЕО)
arkticki stud

АРКТИЧКИ СТУД И СЕ ЗАКАНУВА НА ЕВРОПА – ШТО СЕ СЛУЧИ СО ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ?!

Арктичкиот студ што ќе ја зафати Западна Европа во текот на следната недела ќе биде првиот тест за тоа колку се подготвени Европејците да го…

Види повеќе АРКТИЧКИ СТУД И СЕ ЗАКАНУВА НА ЕВРОПА – ШТО СЕ СЛУЧИ СО ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ?!
golemiot reset i kralot carls

КРАЈНАТА ЦЕЛ Е ДА СЕ ”ПОРОБИ ЧОВЕШТВОТО”! КРАЛОТ ЧАРЛС И КЛАУС ШВАБ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ЗЛОСТОРСТВОТО НАРЕЧЕНО ГОЛЕМИОТ РЕСЕТ

Климатските промени се користат со децении за да се оправдаат радикалните политички промени. Но, „Големото ресетирање“ е најамбициозниот и најрадикалниот план што светот досега го…

Види повеќе КРАЈНАТА ЦЕЛ Е ДА СЕ ”ПОРОБИ ЧОВЕШТВОТО”! КРАЛОТ ЧАРЛС И КЛАУС ШВАБ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ЗЛОСТОРСТВОТО НАРЕЧЕНО ГОЛЕМИОТ РЕСЕТ