ЛАВРОВ ЗА КОСОВО: „ПРИШТИНА Е САМОПРОГЛАСЕНА КРИМИНАЛНА КВАЗИ ДРЖАВА“

ЛАВРОВ ЗА КОСОВО: „ПРИШТИНА Е САМОПРОГЛАСЕНА КРИМИНАЛНА КВАЗИ ДРЖАВА“

Најновото обраќање на министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, предизвика бура и во нашето соседство. „Ги предупредивме западните колеги дека украинските амбасади нудат…

Види повеќе ЛАВРОВ ЗА КОСОВО: „ПРИШТИНА Е САМОПРОГЛАСЕНА КРИМИНАЛНА КВАЗИ ДРЖАВА“
oklopni vozila se dvizat kon kosovo

ВИДЕО – КОЛОНА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА СЕ ДВИЖИ КОН СЕВЕРНО КОСОВО! ШТО СЕ СЛУЧУВА?

Колоната оклопни возила на косовската специјална единица РОСУ во моментов се движи од Приштина кон Северот на Косово. Приштинските медиуми објавија дека голем број полицајци…

Види повеќе ВИДЕО – КОЛОНА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА СЕ ДВИЖИ КОН СЕВЕРНО КОСОВО! ШТО СЕ СЛУЧУВА?
aleksandar vucic

ВУЧИЌ: КУРТИ РЕШИ ДА ГИ НАПАДНЕ СРБИТЕ

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа го обвини косовскиот премиер Албин Курти дека го прекршил Бриселскиот договор со смена на судијката Билјана Стевановиќ и со подготовката…

Види повеќе ВУЧИЌ: КУРТИ РЕШИ ДА ГИ НАПАДНЕ СРБИТЕ