rusija i krim

ПЕСКОВ: РУСИЈА СО НИКОГО НЕМА ДА РАЗГОВАРА ЗА КРИМ

Русија нема да разговара за прашањето за Крим со никого, дури ни во преговорите со Украина, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесуваат руските агенции.…

Види повеќе ПЕСКОВ: РУСИЈА СО НИКОГО НЕМА ДА РАЗГОВАРА ЗА КРИМ