obedineti nacii

ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ: СРУШЕН Е РЕКОРДОТ НА БРОЈОТ НА ЛУЃЕ КОИ НЕМААТ ДОВОЛНО ХРАНА

Обединетите нации (ОН) денеска соопштија дека бројот на луѓе кои немаат доволно храна на дневна основа достигна рекорд минатата година. Тие предупредија дека ситуацијата може…

Види повеќе ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ: СРУШЕН Е РЕКОРДОТ НА БРОЈОТ НА ЛУЃЕ КОИ НЕМААТ ДОВОЛНО ХРАНА
prehranbena kriza

ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Нарушувањето на синџирите на снабдување поради украинската криза ќе доведе до недостиг на вештачки ѓубрива и ќе ги лиши земјоделците од можноста да произведат доволно…

Види повеќе ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО
ЦЕНАТА КОГА ОДИТЕ КОНТРА РУСИЈА - ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА СО АПЕЛ ДО ГРАЃАНИТЕ: ШТЕДЕТЕ НА ГРЕЕЊЕ

ЦЕНАТА КОГА ОДИТЕ КОНТРА РУСИЈА – ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА СО АПЕЛ ДО ГРАЃАНИТЕ: ШТЕДЕТЕ НА ГРЕЕЊЕ

Владата на Холандија ги повика граѓаните да го намалат греењето на своите домови со цел да се намали зависноста од руските енергенси. Како дел од…

Види повеќе ЦЕНАТА КОГА ОДИТЕ КОНТРА РУСИЈА – ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА СО АПЕЛ ДО ГРАЃАНИТЕ: ШТЕДЕТЕ НА ГРЕЕЊЕ
РУСИТЕ ИМААТ ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ЗАПАДОТ: ЌЕ СОПРАТ ИСПОРАКА НА ЕНЕРГЕНСИ, А ДОАЃА И ДИГИТАЛНА РУБЉА ВРЗАНА ЗА ЗЛАТОТО

РУСИТЕ ИМААТ ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ЗАПАДОТ: ЌЕ СОПРАТ ИСПОРАКА НА ЕНЕРГЕНСИ, А ДОАЃА И ДИГИТАЛНА РУБЉА ВРЗАНА ЗА ЗЛАТОТО

Руската Либерално-демократска партија испрати предлог до рускиот претседател Владимир Путин да го прекине снабдувањето со енергија за САД, Европската унија и другите земји кои поддржуваат…

Види повеќе РУСИТЕ ИМААТ ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ЗАПАДОТ: ЌЕ СОПРАТ ИСПОРАКА НА ЕНЕРГЕНСИ, А ДОАЃА И ДИГИТАЛНА РУБЉА ВРЗАНА ЗА ЗЛАТОТО
ИМ СТАНА ЈАСНО?! ГЕРМАНИЈА ОДБИВА ДА ГО БОЈКОТИРА СНАБДУВАЊЕТО СО РУСКИ ЕНЕРГЕНСИ

ИМ СТАНА ЈАСНО?! ГЕРМАНИЈА ОДБИВА ДА ГО БОЈКОТИРА СНАБДУВАЊЕТО СО РУСКИ ЕНЕРГЕНСИ

Германскиот канцелар Олаф Шолц повторно ги отфрли повиците на бојкот на снабдувањето со руски енергенси по нападот на Русија на Украина. Шолц кажа дека санкциите…

Види повеќе ИМ СТАНА ЈАСНО?! ГЕРМАНИЈА ОДБИВА ДА ГО БОЈКОТИРА СНАБДУВАЊЕТО СО РУСКИ ЕНЕРГЕНСИ
МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА - ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА

МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА – ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА

Францускиот претседател Емануел Макрон го повтори своето ветување дека ќе им издаде ваучери за храна на загрозените семејства поради нагло зголемување на трошоците за гориво…

Види повеќе МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА – ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА
СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО - НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ

СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО – НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ

Нешто повеќе од една третина од германските возачи планираат да го остават својот автомобил дома поради огромниот скок на цените на горивото на бензинските пумпи,…

Види повеќе СЕКОЈ ТРЕТ ГЕРМАНЕЦ ПРЕСТАНУВА ДА ВОЗИ АВТОМОБИЛ, НЕКОИ ДУРИ И КРАДАТ ГОРИВО – НЕЗАПАМЕТЕНА КРИЗА ТРОПА НА ВРАТИТЕ НА ЗАПАДОТ
глобална криза путин

СЕ СОЗДАВА СОВРШЕНА БУРА ЗА НАЈЦРНАТА ГЛОБАЛНА КРИЗА! ПОДГОТВЕТЕ СЕ!

Ви пренесуваме интересно мислење на колумнистот на престижниот Sydney Morning Herald кој тврди дека се создаваат совршени услови за долготрајна криза со храна. Во исто…

Види повеќе СЕ СОЗДАВА СОВРШЕНА БУРА ЗА НАЈЦРНАТА ГЛОБАЛНА КРИЗА! ПОДГОТВЕТЕ СЕ!