aleksandar vucic

ВУЧИЌ: КУРТИ РЕШИ ДА ГИ НАПАДНЕ СРБИТЕ

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа го обвини косовскиот премиер Албин Курти дека го прекршил Бриселскиот договор со смена на судијката Билјана Стевановиќ и со подготовката…

Види повеќе ВУЧИЌ: КУРТИ РЕШИ ДА ГИ НАПАДНЕ СРБИТЕ