(ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ

(ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ

Во дел од гостувањето во синоќешната емисија „Јади Бурек“ со Јанко Илковски, претседателот на Левица, Димитар Апасиев децидно застана зад исправноста на одлуката да се…

Види повеќе (ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ
(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

Грчките левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили. Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз. Во пристаништето…

Види повеќе (ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА
ПОЧНАА ДА МЕНУВААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ - ЗА ОВА СЛЕДАТ И ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

ПОЧНАА ДА МЕНУВААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ – ЗА ОВА СЛЕДАТ И ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

„Криминалците од власта ги корегираат резултатите од пописот во од и си измислуваат бројки! Од првични 355 атеисти, сега станаа 8.764?! Има ли поголем доказ…

Види повеќе ПОЧНАА ДА МЕНУВААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ – ЗА ОВА СЛЕДАТ И ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!
АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“

АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“

Пратеникот во македонското собрание и лидер на Левица, Димитар Апасиев, во своето најново Фејсбук обраќање повторно „удри“ на корумпираноста на судската власт во државава: „За…

Види повеќе АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“
ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!

Пратеничката на партијата Левица во германскиот Бундестаг и претседателка на фракцијата на Левица во Одборот за одбрана, Жаклин Настиќ, изјави дека нападот на НАТО на…

Види повеќе ГЕРМАНСКА ПРАТЕНИЧКА: НАТО АГРЕСИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА Е ПРЕСЕДАНОТ!
апасиев средба руски амбасадор

АПАСИЕВ ИМАЛ „СРДЕЧНА СРЕДБА“ СО РУСКИОТ АМБАСАДОР, РАЗГОВАРАЛЕ ЗА „НЕПРОМИСЛЕНИТЕ“ ИЗЈАВИ НА БУЈАР ОСМАНИ

Во Собранието денеска пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов оствариле средба со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин, соопшти партијата. Тие, како што соопштија од Левица, разговарале за…

Види повеќе АПАСИЕВ ИМАЛ „СРДЕЧНА СРЕДБА“ СО РУСКИОТ АМБАСАДОР, РАЗГОВАРАЛЕ ЗА „НЕПРОМИСЛЕНИТЕ“ ИЗЈАВИ НА БУЈАР ОСМАНИ