lgbt protest vo turcija

БРАВО!!! ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ВО ТУРЦИЈА ЗА ЗАБРАНА НА ЛГБТ ГРУПИ И АКТИВНОСТИ

Илјадници демонстранти во Истанбул излегоа на улиците во неделата барајќи забрана на ЛГБТ групите и активностите. Демонстрантите тврдат дека собрале повеќе од 150.000 потписи барајќи…

Види повеќе БРАВО!!! ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ВО ТУРЦИЈА ЗА ЗАБРАНА НА ЛГБТ ГРУПИ И АКТИВНОСТИ
litija srbija

МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)

Во Белград денеска пред Патријаршијата почна нова голема литија за спас на Србија, против геј парадата и предавството на Косово и Метохија и покрај бомбардирањето…

Види повеќе МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)
litija za spas na srbija

ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)

Денеска во Белград се одржа голема литија за спас на Србија и нејзиниот народ, насочена кон зачувување на семејството и традицијата и против најавената ЛГБТ…

Види повеќе ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)
ruska duma lgbt

РУСКАТА ДРЖАВНА ДУМА: ЌЕ БИДЕ ЗАБРАНЕТА ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА ВО МЕДИУМИТЕ

Комитетот за информации, информациски технологии и комуникации на руската Државна дума има намера да спроведе забрана за ЛГБТ пропагандата во медиумите, социјалните мрежи и во…

Види повеќе РУСКАТА ДРЖАВНА ДУМА: ЌЕ БИДЕ ЗАБРАНЕТА ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА ВО МЕДИУМИТЕ
parada na gordosta

ПОЛИЦИЈАТА ЈА СПРЕЧИ ПАРАДАТА НА ”ГОРДОСТА” ВО ИСТАНБУЛ – ДЕСЕТИНА СЕ ПРИВЕДЕНИ

ИСТАНБУЛ – Турската полиција уапси десетици луѓе и спречи стотици луѓе да се соберат на годишната Парада на гордоста во Истанбул, откако локалните власти забранија…

Види повеќе ПОЛИЦИЈАТА ЈА СПРЕЧИ ПАРАДАТА НА ”ГОРДОСТА” ВО ИСТАНБУЛ – ДЕСЕТИНА СЕ ПРИВЕДЕНИ
majmunski sipanici

ЛГБТ – ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗАБЕЛЕЖА 36 НОВИ СЛУЧАИ ЗАБОЛЕНИ ОД МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ

Британските здравствени власти денеска соопштија дека во Англија се откриени 36 нови случаи на мајмунска сипаница и прва инфекција во Шкотска. Британската агенција за здравствена…

Види повеќе ЛГБТ – ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗАБЕЛЕЖА 36 НОВИ СЛУЧАИ ЗАБОЛЕНИ ОД МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ