УКРАИНА ЦЕНТАР ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕЦА?! ЗАПОЧНУВА ИСТРАГА ВО ЛИТВАНИЈА

УКРАИНА ЦЕНТАР ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕЦА?! ЗАПОЧНУВА ИСТРАГА ВО ЛИТВАНИЈА

Литванските власти покренаа истрага за трговија со 43 украински деца за посвојување, изјави еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон во пленарната сала на Европскиот парламент.…

Види повеќе УКРАИНА ЦЕНТАР ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕЦА?! ЗАПОЧНУВА ИСТРАГА ВО ЛИТВАНИЈА
litvanija srbija evroliga

ЛИТВАНЦИТЕ ГИ ПРОВОЦИРАА НАВИВАЧИТЕ И ИГРАЧИТЕ НА ЅВЕЗДА СО ЗНАМЕТО НА НАТО: ЕБ*ТЕ СЕ СРБИ (ВИДЕО)

Навивачите на Жалгирис ги испровоцираа насобраните симпатизери во „Жалгирис арената“ со истакнување на знамето на НАТО. Освен тоа, можеа да се слушнат и навреди кон…

Види повеќе ЛИТВАНЦИТЕ ГИ ПРОВОЦИРАА НАВИВАЧИТЕ И ИГРАЧИТЕ НА ЅВЕЗДА СО ЗНАМЕТО НА НАТО: ЕБ*ТЕ СЕ СРБИ (ВИДЕО)