italija makedonija

ВИДЕА ВО ЖИВО МАКЕДОНИЈА Е НА НОЗЕ!! ВЕЧЕРВА МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ИТАЛИЈА – СЕГА СМЕ НА ЧЕКОР ДО СП!

Македонската фудбалска репрезентација приреди сензација во Палермо, совладувајќи ја Италија со 1-0 (0-0) и обезбеди пласман во финалето од баражот за пласман на Мундијалот 2022…

Види повеќе ВИДЕА ВО ЖИВО МАКЕДОНИЈА Е НА НОЗЕ!! ВЕЧЕРВА МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ИТАЛИЈА – СЕГА СМЕ НА ЧЕКОР ДО СП!