kire lazarov

МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ РОМАНИЈА!

Македонската ракомета репрезентација стигна до голема 30:22 (16:13) победа над Романија во првиот меч од полуфиналето на баражот за пласман на Светското првенство во Полска…

Види повеќе МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ РОМАНИЈА!