МИСЛАТ ЛИ НЕКОГАШ ДА ПРОГЛАСАТ КОНЕЧЕН КРАЈ НА ЦЕЛОТО ЛУДИЛО?!НЕМА ПОЧИНАТИ, РЕГИСТИРАНИ САМО 18 НОВИ СЛУЧАИ ОД KOBИД 19 ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!

МИСЛАТ ЛИ НЕКОГАШ ДА ПРОГЛАСАТ КОНЕЧЕН КРАЈ НА ЦЕЛОТО ЛУДИЛО?!НЕМА ПОЧИНАТИ, РЕГИСТИРАНИ САМО 18 НОВИ СЛУЧАИ ОД KOBИД 19 ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 684 тестови, а регистрирани се 18 нови…

Види повеќе МИСЛАТ ЛИ НЕКОГАШ ДА ПРОГЛАСАТ КОНЕЧЕН КРАЈ НА ЦЕЛОТО ЛУДИЛО?!НЕМА ПОЧИНАТИ, РЕГИСТИРАНИ САМО 18 НОВИ СЛУЧАИ ОД KOBИД 19 ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ИЗРАЕЛСКА СТУДИЈА ПОКАЖА ДЕКА ЧЕТВРТАТА ДОЗА ОД BAKЦИHATA „ШТИТИ“ САМО МЕСЕЦ ДЕНА!

ИЗРАЕЛСКА СТУДИЈА ПОКАЖА ДЕКА ЧЕТВРТАТА ДОЗА ОД BAKЦИHATA „ШТИТИ“ САМО МЕСЕЦ ДЕНА!

Четвртата доза од вaкцината за кoронавирус на Фaјзер нуди краткорочно „зајакнување на заштитата од инфекција“ кое почнува да исчезнува по само четири недели, според новата…

Види повеќе ИЗРАЕЛСКА СТУДИЈА ПОКАЖА ДЕКА ЧЕТВРТАТА ДОЗА ОД BAKЦИHATA „ШТИТИ“ САМО МЕСЕЦ ДЕНА!
olabavuvanje na merkite vo makedonija

ЗОШТО НЕМА УКИНУВАЊЕ НА СÈ? СЕ ЧЕКА ОДЛУКА НА КРИЗНИОТ ШТАБ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ

Главниот координативен кризен штаб деновиве се очекува да ги разгледа препораките за олабавување на кoвид мерките на Комисијата за заразни болести, а потоа да бидат…

Види повеќе ЗОШТО НЕМА УКИНУВАЊЕ НА СÈ? СЕ ЧЕКА ОДЛУКА НА КРИЗНИОТ ШТАБ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ
zgolemuvanje na platite vo makedonija

СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ, ВЛАДАТА ПРЕДУПРЕДУВА НА ИНФЛАТОРСКИ ПРИТИСОК

Вработените во управата и правосудството вчера два часа ја прекинаа работата, а истото ќе го сторат и денес. За понеделник генерален штрајк најавија и вработените…

Види повеќе СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ, ВЛАДАТА ПРЕДУПРЕДУВА НА ИНФЛАТОРСКИ ПРИТИСОК
posledici od maskite

НОСЕЊЕТО МАСКИ ОСТАВИ ПОСЛЕДИЦИ НА МАЛИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ БОРАТ СО ГОВОРЕЊЕ И СОЦИЈАЛНИ ВЕШТИНИ

Честото заклучување, вклучително и возрасните кои носат маски за лице, оставија генерација на бебиња и мали деца да се борат со говорот и социјалните вештини,…

Види повеќе НОСЕЊЕТО МАСКИ ОСТАВИ ПОСЛЕДИЦИ НА МАЛИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ БОРАТ СО ГОВОРЕЊЕ И СОЦИЈАЛНИ ВЕШТИНИ
И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА

И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА

Бизнисот на одгледувачите на овци во Бугарија е загрозен од евтиното јагнешко месо на бугарскиот пазар увезено од Македонија, јавува софиската телевизија БТВ. Телевизијата посочува…

Види повеќе И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА
БАДИЈАЛА Е, ПРОЧИТАНИ СТЕ! ДЕНЕСКА ЗАВРШУВА КАРАВАНОТ ЗА BAKЦИHAЦИJA, РЕЧИСИ НИКАКОВ ОДЗИВ ОД ГРАЃАНИТЕ!

БАДИЈАЛА Е, ПРОЧИТАНИ СТЕ! ДЕНЕСКА ЗАВРШУВА КАРАВАНОТ ЗА BAKЦИHAЦИJA, РЕЧИСИ НИКАКОВ ОДЗИВ ОД ГРАЃАНИТЕ!

По посетени вкупно 14 градски и рурални подрачја низ целата земја, во Струга денеска ќе заврши караванот за вaкцинација против Кoвид-19. Освен можноста да се…

Види повеќе БАДИЈАЛА Е, ПРОЧИТАНИ СТЕ! ДЕНЕСКА ЗАВРШУВА КАРАВАНОТ ЗА BAKЦИHAЦИJA, РЕЧИСИ НИКАКОВ ОДЗИВ ОД ГРАЃАНИТЕ!
kovid merki vo makedonija

СЕ УКИНУВААТ СИТЕ KOBИД ОГРАНИЧУВАЊА ВО МАКЕДОНИЈА!

Ова секако е… … Обична првоаприлска шега. Со овој „полтронски“ тим на чело на здравствените институции, и тоа како ќе се изначекаме за една ваква…

Види повеќе СЕ УКИНУВААТ СИТЕ KOBИД ОГРАНИЧУВАЊА ВО МАКЕДОНИЈА!
bojkotiracite popisani bez etnicka pripadnost

БОЈКОТИРАЧИТЕ ПОПИШАНИ, БЕЗ ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ

Денес беа објавени резултатите од пописот кој се спроведуваше од 5 до 30 септември 2021 година. Како што веќе забележавте овој попис наиде на многу…

Види повеќе БОЈКОТИРАЧИТЕ ПОПИШАНИ, БЕЗ ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ
СТИГНА ФАЛСИФИКАТОТ ИЛИ ПОКАЗАТЕЛОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕАЛНОСТ?! МАКЕДОНЦИТЕ ГИ СНЕМА, АЛБАНЦИТЕ СЕ МНОЖАТ - РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ 2021

СТИГНА ФАЛСИФИКАТОТ ИЛИ ПОКАЗАТЕЛОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕАЛНОСТ?! МАКЕДОНЦИТЕ ГИ СНЕМА, АЛБАНЦИТЕ СЕ МНОЖАТ – РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ 2021

Државниот завод за статистика ги објави резултатите од пописот.На церемонијата одржана во Македонската филхармонија присуствуваше целиот државен врв. Со Пописот во земјата се попишани вкупно…

Види повеќе СТИГНА ФАЛСИФИКАТОТ ИЛИ ПОКАЗАТЕЛОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕАЛНОСТ?! МАКЕДОНЦИТЕ ГИ СНЕМА, АЛБАНЦИТЕ СЕ МНОЖАТ – РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ 2021