makron alzir

ХИТ НА МРЕЖИТЕ! МАКРОН ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА АЛЖИРЦИТЕ НА УЛИЦА, А ТИЕ ГО ПЦУЈАТ И ПЛУКААТ (ВИДЕО)

За време на посетата, францускиот претседател повика на „нов пакт“ со Алжир и изрази надеж дека двете земји ќе можат „понизно да се осврнат на…

Види повеќе ХИТ НА МРЕЖИТЕ! МАКРОН ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА АЛЖИРЦИТЕ НА УЛИЦА, А ТИЕ ГО ПЦУЈАТ И ПЛУКААТ (ВИДЕО)
МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“

МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“

„Треба да се направи се за ситуацијата да не излезе од контрола“, изјави францускиот претседател Емануел Макрон по повод квалификациите на американскиот претседател Џозеф Бајден…

Види повеќе МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“
СТРАШНО НАСИЛСТВО ВО НАЈАВА: ПОЧИНА КОРЗИКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИСТ КОЛОНА - ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД НОВИ ПОЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ НА ОСТРОВОТ

СТРАШНО НАСИЛСТВО ВО НАЈАВА: ПОЧИНА КОРЗИКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИСТ КОЛОНА – ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД НОВИ ПОЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ НА ОСТРОВОТ

Корзиканскиот националист Иван Колона е мртов. Тој беше нападнат во затвор пред неколку дена и беше во кома. Ова предизвика големи немири на Корзика. Неколку…

Види повеќе СТРАШНО НАСИЛСТВО ВО НАЈАВА: ПОЧИНА КОРЗИКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИСТ КОЛОНА – ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД НОВИ ПОЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ НА ОСТРОВОТ
makron putin

МАКРОН ПОВТОРНО РАЗГОВАРАШЕ СО ПУТИН ЗА ПРЕКИН НА ОГНОТ ВО УКРАИНА

Се наведува дека разговорот е само продолжение на претходните дијалози кои Макрон ги водел со Путин во врска со прекинот на огнот и актуелните безбедносни…

Види повеќе МАКРОН ПОВТОРНО РАЗГОВАРАШЕ СО ПУТИН ЗА ПРЕКИН НА ОГНОТ ВО УКРАИНА
МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА - ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА

МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА – ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА

Францускиот претседател Емануел Макрон го повтори своето ветување дека ќе им издаде ваучери за храна на загрозените семејства поради нагло зголемување на трошоците за гориво…

Види повеќе МАКРОН: СЛЕДУВА ГЛОБАЛНА КРИЗА – ФРАНЦИЈА ЌЕ ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА НАЈСИРОМАШНИТЕ СЕМЕЈСТВА
putin ukraina

ПУТИН МУ ГИ СООПШТИ ТРИТЕ УСЛОВИ НА МАКРОН КОИ УКРАИНА МОРА БЕЗУСЛОВНО ДА ГИ ПРИФАТИ

Рускиот претседател Владимир Путин му соопштил на својот француски колега Емануел Макрон дека Москва е отворена за разговори со Киев, соопшти Кремљ. „За време на…

Види повеќе ПУТИН МУ ГИ СООПШТИ ТРИТЕ УСЛОВИ НА МАКРОН КОИ УКРАИНА МОРА БЕЗУСЛОВНО ДА ГИ ПРИФАТИ