zelenski dve opcii

МЕДВЕДЕВ: ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ЗЕЛЕНСКИ – ВОЕН СУД ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА

Украинскиот лидер ќе биде изведен пред воен суд доколку не се врати на актерството, вели Дмитриј Медведев. Украинскиот лидер Володимир Зеленски на крајот ќе има…

Види повеќе МЕДВЕДЕВ: ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ЗЕЛЕНСКИ – ВОЕН СУД ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА
МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО

МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО

Снабдувањето на Украина со оружје ја зголемува веројатноста за конфликт меѓу Русија и НАТО, кој може да прерасне во нуклеарна војна, предупреди денеска рускиот заменик-претседател…

Види повеќе МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО
МЕДВЕДЕВ И ПОРАЧА НА ЕВРОПА: „НЕМА ДА ИЗДРЖИТЕ НИТУ ЕДНА НЕДЕЛА!“

МЕДВЕДЕВ И ПОРАЧА НА ЕВРОПА: „НЕМА ДА ИЗДРЖИТЕ НИТУ ЕДНА НЕДЕЛА!“

Еден од најблиските сојузници на Путин, поранешниот руски претседател и премиер и актуелен потпретседател на рускиот Безбедносен совет, Дмитриј Медведев, и се закани на Европа…

Види повеќе МЕДВЕДЕВ И ПОРАЧА НА ЕВРОПА: „НЕМА ДА ИЗДРЖИТЕ НИТУ ЕДНА НЕДЕЛА!“
ОТВОРЕНО ВИ ВЕЛАМ, НЕ, НЕМА ШАНСИ - МЕДВЕДЕВ ВЕЛИ ДЕКА ГЛУПАВО Е ДА СЕ ВЕРУВА ДЕКА САНКЦИИТЕ ЌЕ ИМААТ ЕФЕКТ

ОТВОРЕНО ВИ ВЕЛАМ, НЕ, НЕМА ШАНСИ – МЕДВЕДЕВ ВЕЛИ ДЕКА ГЛУПАВО Е ДА СЕ ВЕРУВА ДЕКА САНКЦИИТЕ ЌЕ ИМААТ ЕФЕКТ

Да се ​​запрашаме: „дали некој од овие сопственици на големи бизниси може да има најмало влијание врз лидерската позиција на земјата? Јас ви велам отворено:…

Види повеќе ОТВОРЕНО ВИ ВЕЛАМ, НЕ, НЕМА ШАНСИ – МЕДВЕДЕВ ВЕЛИ ДЕКА ГЛУПАВО Е ДА СЕ ВЕРУВА ДЕКА САНКЦИИТЕ ЌЕ ИМААТ ЕФЕКТ