rusija ukraina nato

ДОДЕКА ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА И ЕНЕРГЕТИКАТА РАСТАТ, ШЕФОТ НА НАТО ТВРДИ ДЕКА ЗАПАДНОТО ОПШТЕСТВО УШТЕ ПОВЕЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ЖРТВУВА ЗА УКРАИНА

Врвните функционери на Запад го предупредуваат своето население за можен „замор од Украина“, велејќи дека мора да се прават „жртвувања“ на долг рок и покрај…

Види повеќе ДОДЕКА ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА И ЕНЕРГЕТИКАТА РАСТАТ, ШЕФОТ НА НАТО ТВРДИ ДЕКА ЗАПАДНОТО ОПШТЕСТВО УШТЕ ПОВЕЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ЖРТВУВА ЗА УКРАИНА
kadirov protiv nato

КАДИРОВ: НИЕ НЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ УКРАИНА, НИЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ НАТО

ДЕНЕС не се бориме против Украина, ние се бориме против НАТО. НАТО ги вооружува, Западот ги вооружува, нивните платеници се таму – изјави Рамзан Кадиров,…

Види повеќе КАДИРОВ: НИЕ НЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ УКРАИНА, НИЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ НАТО
juzna korea vo nato

ЈУЖНА КОРЕЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА НАТО ВО САЈБЕР ОДБРАНАТА

Јужна Кореја стана првата азиска членка на Кооперативниот центар за вонредност на НАТО за сајбер одбрана (CCDCOE), објави во четвртокот тамошната новинска агенција Јонхап. Во…

Види повеќе ЈУЖНА КОРЕЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА НАТО ВО САЈБЕР ОДБРАНАТА
nato polska

ГОЛЕМИ ВЕЖБИ НА НАТО ВО ПОЛСКА ВО КОИ УЧЕСТВУВААТ ИЛЈАДНИЦИ ВОЈНИЦИ

Полските вооружени сили објавија дека започнале воени вежби во кои учествуваат илјадници војници на НАТО. Станува збор за редовни вежби кои имаат за цел да…

Види повеќе ГОЛЕМИ ВЕЖБИ НА НАТО ВО ПОЛСКА ВО КОИ УЧЕСТВУВААТ ИЛЈАДНИЦИ ВОЈНИЦИ
generalen sekretar na nato

ШЕФОТ НА НАТО: ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВЕРОЈАТНО ЌЕ ТРАЕ СО МЕСЕЦИ, А МОЖЕ И СО ГОДИНИ – ОВА Е ЦЕЛТА НА ЗАПАДОТ?!

Рускиот претседател Владимир Путин не се откажа од окупацијата на цела Украина, а војната веројатно ќе трае „месеци, па дури и години“, предупреди генералниот секретар…

Види повеќе ШЕФОТ НА НАТО: ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВЕРОЈАТНО ЌЕ ТРАЕ СО МЕСЕЦИ, А МОЖЕ И СО ГОДИНИ – ОВА Е ЦЕЛТА НА ЗАПАДОТ?!
НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНГЕБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)

НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)

„Она што сега го гледаме е бруталност од размери што не сме ги виделе во Европа од Втората светска војна“, рече генералниот секретар на НАТО…

Види повеќе НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)
kineski mediumi za nato i rusija

КИНЕСКИ МЕДИУМИ: КРИЗАТА ВО УКРАИНА ЈА ПРЕДИЗВИКА ВАШИНГТОН И ОПСЕДНАТОСТА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА НАТО

Одлуката на САД да го прошират НАТО на исток предизвика криза во Украина, пишува Глобал тајмс. Според кинеските медиуми, токму американските власти ја направија кризата…

Види повеќе КИНЕСКИ МЕДИУМИ: КРИЗАТА ВО УКРАИНА ЈА ПРЕДИЗВИКА ВАШИНГТОН И ОПСЕДНАТОСТА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА НАТО
litvanija srbija evroliga

ЛИТВАНЦИТЕ ГИ ПРОВОЦИРАА НАВИВАЧИТЕ И ИГРАЧИТЕ НА ЅВЕЗДА СО ЗНАМЕТО НА НАТО: ЕБ*ТЕ СЕ СРБИ (ВИДЕО)

Навивачите на Жалгирис ги испровоцираа насобраните симпатизери во „Жалгирис арената“ со истакнување на знамето на НАТО. Освен тоа, можеа да се слушнат и навреди кон…

Види повеќе ЛИТВАНЦИТЕ ГИ ПРОВОЦИРАА НАВИВАЧИТЕ И ИГРАЧИТЕ НА ЅВЕЗДА СО ЗНАМЕТО НА НАТО: ЕБ*ТЕ СЕ СРБИ (ВИДЕО)
(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

Грчките левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили. Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз. Во пристаништето…

Види повеќе (ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА
ЌЕ ПРАЌАМЕ ЛИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА?! КОВАЧЕВСКИ: КАКО ЧЛЕНКА НА НАТО ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ АКТИВНО ДА УЧЕСТВУВАМЕ ВО СИТЕ АКТИВНОСТИ НА АЛИЈАНСАТА

ЌЕ ПРАЌАМЕ ЛИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА?! КОВАЧЕВСКИ: КАКО ЧЛЕНКА НА НАТО ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ АКТИВНО ДА УЧЕСТВУВАМЕ ВО СИТЕ АКТИВНОСТИ НА АЛИЈАНСАТА

„Пред точно две години ја остваривме една од стратешките цели поставени уште од осамостојувањето на државата – полноправно членство во НАТО алијансата. Две години подоцна,…

Види повеќе ЌЕ ПРАЌАМЕ ЛИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА?! КОВАЧЕВСКИ: КАКО ЧЛЕНКА НА НАТО ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ АКТИВНО ДА УЧЕСТВУВАМЕ ВО СИТЕ АКТИВНОСТИ НА АЛИЈАНСАТА