brazil izbori

ВО БРАЗИЛ ПРИПАДНИЦИТЕ НА БОЛСОНЕРО ГИ БЛОКИРАА УЛИЦИТЕ – МЕДИУМИТЕ НАЈАВУВААТ ДЕКА ЌЕ ИМА ДРЖАВЕН УДАР ПОРАДИ ПОБЕДАТА НА КАНДИДАТОТ НА СОРОС

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро се уште не го објавува поразот на претседателските избори – пишуваат соросовите медиуми кои тврдат дека Болсонаро ќе организира улични немири.…

Види повеќе ВО БРАЗИЛ ПРИПАДНИЦИТЕ НА БОЛСОНЕРО ГИ БЛОКИРАА УЛИЦИТЕ – МЕДИУМИТЕ НАЈАВУВААТ ДЕКА ЌЕ ИМА ДРЖАВЕН УДАР ПОРАДИ ПОБЕДАТА НА КАНДИДАТОТ НА СОРОС
protesti sri lanka

БЕЛАТА КУЌА СЕГА ЈА ОКРИВУВА РУСИЈА ЗА КРИЗАТА ВО ШРИ ЛАНКА

Државниот секретар Антони Блинкен тврди дека „руската агресија“ можеби придонела за немирите. Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во неделата изјави дека „руската агресија“ во Украина…

Види повеќе БЕЛАТА КУЌА СЕГА ЈА ОКРИВУВА РУСИЈА ЗА КРИЗАТА ВО ШРИ ЛАНКА