djokovic

КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на претстојниот Австралија опен, потврдија од земјата. Има добри вести за најдобриот тенисер на светот, а тоа е дека…

Види повеќе КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР
НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН - ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН – ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

Два месеци медиумите известуваат за настаните околу учеството на Новак Ѓоковиќ на УС ОПЕН оваа сезона, а јасно е дека Ноле не е мета само…

Види повеќе НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН – ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ
stiv forbs za novak dzokovic

СТИВ ФОРБС: БИРОКРАТСКА ГЛУПОСТ Е ШТО САД НЕ ДОЗВОЛУВААТ ВЛЕЗ НА НОВАК ЃОКОВИЌ

Американскиот милионер Стив Форбс изјави дека е бирократска глупост што властите во САД не му дозволуваат влез на Новак Ѓоковиќ. Поради тоа што е „невакциниран…

Види повеќе СТИВ ФОРБС: БИРОКРАТСКА ГЛУПОСТ Е ШТО САД НЕ ДОЗВОЛУВААТ ВЛЕЗ НА НОВАК ЃОКОВИЌ
novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона…

Види повеќе КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК
novak dzokovic

НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска на прес-конференцијата во Лондон изјави дека мотив на претстојниот Вимблдон ќе биде тоа што американските власти не му дозволуваат…

Види повеќе НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО
novak djokovic

НОВАК ЈА ПОБЕДИ BAKЦИHAЛНАТА ДИКТАТУРА НА АВСТРАЛИЈА! МЕРКИТЕ СЕ ПРИЛАГОДУВААТ ПОРАДИ НЕГО

Директорот на турнирот Австралија опен, Крег Тајли, вели дека играчите кои ќе се пријават за медицинско ослободување без вакцинација против коронавирус ќе бидат прегледани од…

Види повеќе НОВАК ЈА ПОБЕДИ BAKЦИHAЛНАТА ДИКТАТУРА НА АВСТРАЛИЈА! МЕРКИТЕ СЕ ПРИЛАГОДУВААТ ПОРАДИ НЕГО