СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

Како што објаснува агенцијата Јонхап, на полигонот се изградени четири тунели, третиот и четвртиот претходно не биле користени за нуклеарни проби.  Властите на Северна Кореја…

Види повеќе СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА
kasida

КАШИДА ЗАГРИЖЕН ПОРАДИ ”СЕ ПОРЕАЛНАТА” РУСКА ЗАКАНА ОД УПОТРЕБА НА НУКЛЕРНО ОРУЖЈЕ

Јапонскиот премиер Фумио Кишида во саботата изјави дека можноста Русија да користи нуклеарно оружје е „сè пореална“, поздравувајќи ја посетата на американскиот амбасадор во Хирошима, првиот град…

Види повеќе КАШИДА ЗАГРИЖЕН ПОРАДИ ”СЕ ПОРЕАЛНАТА” РУСКА ЗАКАНА ОД УПОТРЕБА НА НУКЛЕРНО ОРУЖЈЕ
РУСКИ ДИПЛОМАТ: „ПУТИН ЌЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ АКО НАТО ПРОВОЦИРА“

РУСКИ ДИПЛОМАТ: „ПУТИН ЌЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ АКО НАТО ПРОВОЦИРА“

Уште едно жестоко предупредување до Западот стигнува од еден од водечките руски дипломати во овој момент. Заменик-амбасадорот на Русија во ОН вели дека Русија го…

Види повеќе РУСКИ ДИПЛОМАТ: „ПУТИН ЌЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ АКО НАТО ПРОВОЦИРА“
САМО ВО КОЈ СЛУЧАЈ РУСИЈА ЌЕ УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ?!

САМО ВО КОЈ СЛУЧАЈ РУСИЈА ЌЕ УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ?!

„Русија ќе користи нуклеарно оружје само доколку навистина е загрозено нејзиното постоење, изјави вечерва портпаролот на Кремљ,“ Дмитриј Песков. Песков изјави дека руската армија не…

Види повеќе САМО ВО КОЈ СЛУЧАЈ РУСИЈА ЌЕ УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ?!