СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ - ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ – ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го додаде претседателот на Украина Зеленски на листата на негови противниците, заедно со Сорос и бирократите од ЕУ. Во обраќањето до…

Види повеќе СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ – ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА
orban i vucic

ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА, ОРБАН СЛАВИ И ПОРАЧУВА: НАШАТА ПОБЕДА СЕ ГЛЕДА ОД МЕСЕЧИНА АМА И ОД БРИСЕЛ

Александар Вучиќ прогласи победа во првиот круг од претседателските избори. Воедно рече дека списокот „Заедно можеме се“ е за 1-2 мандати од независното мнозинство во…

Види повеќе ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА, ОРБАН СЛАВИ И ПОРАЧУВА: НАШАТА ПОБЕДА СЕ ГЛЕДА ОД МЕСЕЧИНА АМА И ОД БРИСЕЛ
ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА - ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА – ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

Унгарскиот премиер утрово во Будимпешта гласал на парламентарните избори заедно со сопругата Анико Левај, јавуваат локалните медиуми. „Војната и мирот се загрозени на овие избори.…

Види повеќе ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА – ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА
УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

Посилните санкции за Русија и испораката на смртоносно оружје за Украина се спротивни на интересите на Унгарија, му порача вчера премиерот Виктор Орбан на украинскиот…

Види повеќе УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ