dmitrij peskov

ПЕСКОВ НИКОГАШ ПООСТАР: НА НИКОЈ ДА НЕ МУ ПАДНЕ НА ПАМЕТ ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА!

Москва – Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека Русија ќе ги зајакне западните граници за никој да не помисли да ја нападне. Рускиот министер…

Види повеќе ПЕСКОВ НИКОГАШ ПООСТАР: НА НИКОЈ ДА НЕ МУ ПАДНЕ НА ПАМЕТ ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА!
rusija i krim

ПЕСКОВ: РУСИЈА СО НИКОГО НЕМА ДА РАЗГОВАРА ЗА КРИМ

Русија нема да разговара за прашањето за Крим со никого, дури ни во преговорите со Украина, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесуваат руските агенции.…

Види повеќе ПЕСКОВ: РУСИЈА СО НИКОГО НЕМА ДА РАЗГОВАРА ЗА КРИМ