ceska protesti

ВО ЧЕШКА ОКОЛУ 100.000 ЛУЃЕ ПОБАРАА ОД ВЛАСТИТЕ ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ СО МОСКВА ЗА СНАБДУВАЊЕ СО ГАС

Илјадници чешки граѓани денеска излегоа на улиците на Прага за да го изразат своето незадоволство од поскапувањето на горивата и енергијата. Претходно овој месец, источноевропската…

Види повеќе ВО ЧЕШКА ОКОЛУ 100.000 ЛУЃЕ ПОБАРАА ОД ВЛАСТИТЕ ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ СО МОСКВА ЗА СНАБДУВАЊЕ СО ГАС
lgbt protest vo turcija

БРАВО!!! ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ВО ТУРЦИЈА ЗА ЗАБРАНА НА ЛГБТ ГРУПИ И АКТИВНОСТИ

Илјадници демонстранти во Истанбул излегоа на улиците во неделата барајќи забрана на ЛГБТ групите и активностите. Демонстрантите тврдат дека собрале повеќе од 150.000 потписи барајќи…

Види повеќе БРАВО!!! ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ВО ТУРЦИЈА ЗА ЗАБРАНА НА ЛГБТ ГРУПИ И АКТИВНОСТИ
heng holandija

СЕ ОБИДОА ДА ГО СОКРИЈАТ ОВА! МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО НА ХОЛАНДИЈА КОЈ ЈА ФОРСИРАШЕ ЗАЛЕНАТА АГЕНДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ПРОТЕСТОТ НА ФАРМЕРИТЕ

Холандскиот министер за земјоделство Хенк Стагхаувер беше принуден да поднесе оставка по големите протести на холандските земјоделци поради неговата радикална климатска агенда која се обидува…

Види повеќе СЕ ОБИДОА ДА ГО СОКРИЈАТ ОВА! МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО НА ХОЛАНДИЈА КОЈ ЈА ФОРСИРАШЕ ЗАЛЕНАТА АГЕНДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ПРОТЕСТОТ НА ФАРМЕРИТЕ
litija za spas na srbija

ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)

Денеска во Белград се одржа голема литија за спас на Србија и нејзиниот народ, насочена кон зачувување на семејството и традицијата и против најавената ЛГБТ…

Види повеќе ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)