protesti indija

ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)

Движењето „Разбуди се Индија“ организираше протести во Мумбаи со јасна порака до Светската здравствена организација и главниот финансиер на оваа организација Бил Гејтс со порака…

Види повеќе ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)
protesti sri lanka

БЕЛАТА КУЌА СЕГА ЈА ОКРИВУВА РУСИЈА ЗА КРИЗАТА ВО ШРИ ЛАНКА

Државниот секретар Антони Блинкен тврди дека „руската агресија“ можеби придонела за немирите. Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во неделата изјави дека „руската агресија“ во Украина…

Види повеќе БЕЛАТА КУЌА СЕГА ЈА ОКРИВУВА РУСИЈА ЗА КРИЗАТА ВО ШРИ ЛАНКА
protesti

ВОЈНИЦИ, СПЕЦИЈАЛЦИ, ПОЛИЦАЈЦИ – ВАКА ЛИ СЕ КОЛНЕВТЕ?

Професионални војници, тигри, волци, лавови и сите слични на нив… Вака ли се колневте? ”СЕ КОЛНАМ ДЕКА ЌЕ ГИ БРАНАМ СЛОБОДАТА, СУВЕРЕНОСТА, САМОСТОЈНОСТА И ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ…

Види повеќе ВОЈНИЦИ, СПЕЦИЈАЛЦИ, ПОЛИЦАЈЦИ – ВАКА ЛИ СЕ КОЛНЕВТЕ?
protesti kiev

УКРАИНА: БЛОКИРАН ЦЕНТАРОТ НА КИЕВ! ПРОТЕСТИ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ НА СТРОГИ KOBИД МЕРКИ

Се повеќе свесни за опасноста, народот излегува од маѓепсаниот круг кој е вештачки симулиран, ги бара правата на улица. На улица се освојува слободата, а…

Види повеќе УКРАИНА: БЛОКИРАН ЦЕНТАРОТ НА КИЕВ! ПРОТЕСТИ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ НА СТРОГИ KOBИД МЕРКИ