vladimir putin za globalnata kriza

ПУТИН ПРЕДЛОЖИ НАЧИН ЗА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ГЛОБАЛНАТА КРИЗА

Себичните обиди на Западот да го обвини целиот свет за сопствените грешки доведоа до глобална економска криза, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин како гостин…

Види повеќе ПУТИН ПРЕДЛОЖИ НАЧИН ЗА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ГЛОБАЛНАТА КРИЗА
melnik

УКРАИНСКИОТ АМБАСАДОР ВО ГЕРМАНИЈА: ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВЕЌЕ ЗАПОЧНА, ТОА ТРЕБА ДА БИДЕ ЈАСНО НА СИТЕ

Украинскиот амбасадор во Германија, Андриј Мелник, во своето последно интервју за медиумите изјави дека Третата светска војна веќе започнала. Амбасадорот, кој претходно даваше експлозивни изјави…

Види повеќе УКРАИНСКИОТ АМБАСАДОР ВО ГЕРМАНИЈА: ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВЕЌЕ ЗАПОЧНА, ТОА ТРЕБА ДА БИДЕ ЈАСНО НА СИТЕ
putin donbas

ПУТИН: РУСИЈА ЌЕ ГИ ПОСТИГНЕ ВОЕНИТЕ ЦЕЛИ ВО ДОНБАС, ЛУЃЕТО ЌЕ ЖИВЕАТ НОРМАЛНО

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија ќе ги постигне своите воени цели во регионот Донбас во источна Украина, што ќе им овозможи на луѓето…

Види повеќе ПУТИН: РУСИЈА ЌЕ ГИ ПОСТИГНЕ ВОЕНИТЕ ЦЕЛИ ВО ДОНБАС, ЛУЃЕТО ЌЕ ЖИВЕАТ НОРМАЛНО
„РУСИЈА ВОДИ СВЕТА ВОЈНА СО САТАНИСТИТЕ“ - РУСКИ ОЛИГАРХ БЛИЗОК ДО ПУТИН (ВИДЕО)

„РУСИЈА ВОДИ СВЕТА ВОЈНА СО САТАНИСТИТЕ“ – РУСКИ ОЛИГАРХ БЛИЗОК ДО ПУТИН (ВИДЕО)

Соработникот на Би-Би-Си, Френсис Скар, на Твитер објави видео од гостувањето на рускиот тајкун Константин Малофејев на руската телевизија. Скар наведува дека Малофејев рекол дека…

Види повеќе „РУСИЈА ВОДИ СВЕТА ВОЈНА СО САТАНИСТИТЕ“ – РУСКИ ОЛИГАРХ БЛИЗОК ДО ПУТИН (ВИДЕО)
regrutiranje na novi vojnici vo rusija

ПУТИН ПОТПИША ОДЛУКА ЗА РЕГРУТИРАЊЕ НА НОВИ 134.000 ВОЈНИЦИ

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска потпиша одлука според која напролет во руската армија ќе бидат регрутирани нови 134.000 војници. Руското Министерство за одбрана соопшти…

Види повеќе ПУТИН ПОТПИША ОДЛУКА ЗА РЕГРУТИРАЊЕ НА НОВИ 134.000 ВОЈНИЦИ
ПУТИН: „ОД УТРЕ ПЛАЌАЈТЕ ЗА ГАС ВО РУБЉИ ИЛИ ЌЕ ГИ РАСКИНЕМЕ ДОГОВОРИТЕ!“

ПУТИН: „ОД УТРЕ ПЛАЌАЈТЕ ЗА ГАС ВО РУБЉИ ИЛИ ЌЕ ГИ РАСКИНЕМЕ ДОГОВОРИТЕ!“

Рускиот претседател Владимир Путин во Москва ѝ се обрати на јавноста откако го потпиша указот според кој странските купувачи на рускиот гас од утре мора…

Види повеќе ПУТИН: „ОД УТРЕ ПЛАЌАЈТЕ ЗА ГАС ВО РУБЉИ ИЛИ ЌЕ ГИ РАСКИНЕМЕ ДОГОВОРИТЕ!“
РЕЈТИНГОТ НА ПУТИН КАЈ РУСИТЕ СКОКНА ОТКАКО ЈА НАПАДНА УКРАИНА

РЕЈТИНГОТ НА ПУТИН КАЈ РУСИТЕ СКОКНА ОТКАКО ЈА НАПАДНА УКРАИНА

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин скокна за над 10 отсто поради неговата офанзива во соседна Украина, според анкетата на независната агенција Левада центар објавена во средата.…

Види повеќе РЕЈТИНГОТ НА ПУТИН КАЈ РУСИТЕ СКОКНА ОТКАКО ЈА НАПАДНА УКРАИНА
„РУСИЈА ЌЕ ЗАВЛАДЕЕ СО СВЕТОТ, А ПУТИН ЌЕ СТАНЕ ГОСПОДАР НА СИТЕ,“ ПРЕДВИДЕЛА БАБА ВАНЃА?!

„РУСИЈА ЌЕ ЗАВЛАДЕЕ СО СВЕТОТ, А ПУТИН ЌЕ СТАНЕ ГОСПОДАР НА СИТЕ,“ ПРЕДВИДЕЛА БАБА ВАНЃА?!

Слепата пророчица од Струмица баба Ванѓа, која ја предвиде руската инвазија на Украина, во едно од своите интервјуа од 1979 година, рекла дека во иднина…

Види повеќе „РУСИЈА ЌЕ ЗАВЛАДЕЕ СО СВЕТОТ, А ПУТИН ЌЕ СТАНЕ ГОСПОДАР НА СИТЕ,“ ПРЕДВИДЕЛА БАБА ВАНЃА?!
volodimir zelenski za pregovorite

КОНЕЧНО ПОЧНА ТРЕЗВЕНО ДА РАЗМИСЛУВА?! ЗЕЛЕНСКИ ОПТИМИСТ ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ: БАРАМЕ МИР БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

Претседателот на Украина Володимир Зеленски изјави дека одлуката да се одржи нова средба на преговарачките делегации на Русија и Украина во Истанбул „не е лоша“.…

Види повеќе КОНЕЧНО ПОЧНА ТРЕЗВЕНО ДА РАЗМИСЛУВА?! ЗЕЛЕНСКИ ОПТИМИСТ ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ: БАРАМЕ МИР БЕЗ ОДЛАГАЊЕ
ukrainski vesterki

ЛУДИЛО: УКРАИНСКИТЕ ВЕШТЕРКИ ЌЕ ГО МЕНУВААТ ПУТИН

Киевскиот магазин за магија „Котелот на вештерката“ на својата страница на Инстаграм го објави „планот за смена на рускиот претседател Владимир Путин“ и поддршката на…

Види повеќе ЛУДИЛО: УКРАИНСКИТЕ ВЕШТЕРКИ ЌЕ ГО МЕНУВААТ ПУТИН