kineski raketni sistemi

АП: КИНЕСКИТЕ РАКЕТНИ СИСТЕМИ ПРИСТИГНАА ВО СРБИЈА?

Рускиот сојузник Србија доби испорака на софистициран кинески противвоздушен систем во полутајна операција овој викенд, според Асошиејтед прес (АП), поради загриженоста на Западот дека складирањето…

Види повеќе АП: КИНЕСКИТЕ РАКЕТНИ СИСТЕМИ ПРИСТИГНАА ВО СРБИЈА?