НЕКОЈ СПОМЕНА САНКЦИИ?! РУБЉАТА ДЕНЕСКА ПОМОЌНА ОД ДЕНОВИТЕ ПРЕД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА!

НЕКОЈ СПОМЕНА САНКЦИИ?! РУБЉАТА ДЕНЕСКА ПОМОЌНА ОД ДЕНОВИТЕ ПРЕД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА!

Пред само неколку дена претседателот на САД, Џо Бајден, „предвиде“ дека 1 долар наскоро ќе се менува за 200 рубљи… Денес, цената на 1 американски…

Види повеќе НЕКОЈ СПОМЕНА САНКЦИИ?! РУБЉАТА ДЕНЕСКА ПОМОЌНА ОД ДЕНОВИТЕ ПРЕД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА!
РУСКИ АМБАСАДОР ВО САД: „НЕМА ДА ГО ЖРТВУВАМЕ ДОБРОТО НА ТАТКОВИНАТА ЗА ДА ЈА ЗАДОВОЛИМЕ ВОЛЈАТА НА САД!“

РУСКИ АМБАСАДОР ВО САД: „НЕМА ДА ГО ЖРТВУВАМЕ ДОБРОТО НА ТАТКОВИНАТА ЗА ДА ЈА ЗАДОВОЛИМЕ ВОЛЈАТА НА САД!“

„Со санкциите на САД против Русија нема да се постигне целта за поткопување на економијата на земјата,“ изјави рускиот амбасадор во Вашингтон Анатолиј Антонов. – Нема да…

Види повеќе РУСКИ АМБАСАДОР ВО САД: „НЕМА ДА ГО ЖРТВУВАМЕ ДОБРОТО НА ТАТКОВИНАТА ЗА ДА ЈА ЗАДОВОЛИМЕ ВОЛЈАТА НА САД!“
(ВИДЕО) ДОКОЛКУ СЕ СЛУЧИ ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И ЕВРОПА САД ЌЕ СИ СЕДАТ НА СТРАНА: ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДАТ НОВИ ОПАСНИ ОРУЖЈА

(ВИДЕО) ДОКОЛКУ СЕ СЛУЧИ ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И ЕВРОПА САД ЌЕ СИ СЕДАТ НА СТРАНА: ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДАТ НОВИ ОПАСНИ ОРУЖЈА

Во вчерашната епизода на Тешки муабети се коментираше ситуацијата во Украина и можноста за вклучување на други земји во војната. „Доколку Полска влезе во војната,…

Види повеќе (ВИДЕО) ДОКОЛКУ СЕ СЛУЧИ ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И ЕВРОПА САД ЌЕ СИ СЕДАТ НА СТРАНА: ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДАТ НОВИ ОПАСНИ ОРУЖЈА
РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ

„Испраќањето оружје и платеници во Украина е исклучително опасно и претставува директна закана за европската и светската безбедност,“ порача рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов.…

Види повеќе РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ
АМЕРИКАНСКА НОВИНАРКА: „ВО ОДНОС НА УКРАИНА ЛАЖЕМЕ ВО ЕПСКИ РАЗМЕРИ“ (ВИДЕО)

АМЕРИКАНСКА НОВИНАРКА: „ВО ОДНОС НА УКРАИНА ЛАЖЕМЕ ВО ЕПСКИ РАЗМЕРИ“ (ВИДЕО)

„Има толку многу дезинформации во однос на конфликтот во Украина што досега никогаш не сме виделе такво нешто – лажеме во епски размери“, предупреди познатата…

Види повеќе АМЕРИКАНСКА НОВИНАРКА: „ВО ОДНОС НА УКРАИНА ЛАЖЕМЕ ВО ЕПСКИ РАЗМЕРИ“ (ВИДЕО)
РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ЌЕ ОТКРИЕ ПОВЕЌЕ ГРДИ ФАКТИ - СМЕШНО Е ДА СЕ НЕГИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ВО УКРАИНА

РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ЌЕ ОТКРИЕ ПОВЕЌЕ ГРДИ ФАКТИ – СМЕШНО Е ДА СЕ НЕГИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ВО УКРАИНА

„Ако можете да го побиете она што го изнесовме, направете го тоа. Но, престанете да нè обвинувате дека неосновано се занимаваме со пропаганда, затоа што…

Види повеќе РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ЌЕ ОТКРИЕ ПОВЕЌЕ ГРДИ ФАКТИ – СМЕШНО Е ДА СЕ НЕГИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ВО УКРАИНА
џо бајден русија забранет влез

Москва воведе санкции за Бајден, Блинкен, Хилари Клинтон… Забранет им е влез во Русија

Русија соопшти дека ги ставила американскиот претседател, државниот секретар и другите високи функционери на „стоп-листа“ што им забранува да влезат во земјата, објави агенцијата РИА…

Види повеќе Москва воведе санкции за Бајден, Блинкен, Хилари Клинтон… Забранет им е влез во Русија