biolabaratorii vo ukraina

РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА

Русија наводно дошла до докази дека Полска го финансирала Медицинскиот универзитет во Лавов, во рамките на американските воено-биолошки проекти. Шефот на руските вооружени сили за…

Види повеќе РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА
(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

Дизелска подморница стационирана во Црно Море за првпат беше употребена за напад на украински цели со крстосувачки ракети калибр. На снимката што руското Министерство за…

Види повеќе (ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ
voena pomos vo ukraina

ОТКРИВАМЕ: ЕВЕ ОД КАДЕ ДОАЃА ВОЕНАТА ПОМОШ ВО УКРАИНА

Набљудувајќи ги ветувањата за воена помош за Украина од почетокот на руската инвазија до 27 март, Катарина Бухолц од Статиста наведува дека американската влада се…

Види повеќе ОТКРИВАМЕ: ЕВЕ ОД КАДЕ ДОАЃА ВОЕНАТА ПОМОШ ВО УКРАИНА
„САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“

„САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“

Русија денеска ги обвини САД дека планираат лажно да ја обвинат Русија за употреба на оружје за масовно уништување со цел дополнително да ја изолираат…

Види повеќе „САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“
(ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“

(ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“

Неверојатна сцена во Мариупол. Руските војници наидуваат на постар цивил кој ползи ранет и моли за помош. Во изјавата на ранетиот дознаваме дека украински снајперист…

Види повеќе (ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“
(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

Јуришниот баталјон на ДНР „Сомалија“ тргнува во конечен марш низ Мариупол до фабриката „Азовстал“, каде се кријат последните припадници на нео-нацистичкиот „Азов“ во градот. Жителите…

Види повеќе (ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ
ПОЧНУВА ВТОРАТА ФАЗА НА РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА!

ПОЧНУВА ВТОРАТА ФАЗА НА РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА!

Следната фаза од руската специјална воена операција започнува во Украина, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Русија ја започна својата очекувана нова голема…

Види повеќе ПОЧНУВА ВТОРАТА ФАЗА НА РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА!
(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) КАКО ТОНЕШЕ РУСКАТА ГОРДОСТ НА ЦРНОТО МОРЕ, МОЌНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) КАКО ТОНЕШЕ РУСКАТА ГОРДОСТ НА ЦРНОТО МОРЕ, МОЌНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“

Видеото од потонувањето на водечката руска крстарица и воедно најмоќен воен брод во Црното Море – „Москва“, кој замина во историјата на 14 април, можете…

Види повеќе (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) КАКО ТОНЕШЕ РУСКАТА ГОРДОСТ НА ЦРНОТО МОРЕ, МОЌНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“
stranski platenici vo ukraina

КРВАВИ ВОЗДИШКИ НА ПЛАТЕНИЦИТЕ НА УКРАИНСКОТО БОЈНО ПОЛЕ! ПОВЕЌЕ ОД 7000 СТРАНСКИ ПЛАТЕНИЦИ ВО УКРАИНА ОД 63 ЗЕМЈИ

Киев регрутирал повеќе од 6.800 странски платеници од 63 земји од почетокот на специјалната операција, изјави за новинарите во неделата портпаролот на руското Министерство за…

Види повеќе КРВАВИ ВОЗДИШКИ НА ПЛАТЕНИЦИТЕ НА УКРАИНСКОТО БОЈНО ПОЛЕ! ПОВЕЌЕ ОД 7000 СТРАНСКИ ПЛАТЕНИЦИ ВО УКРАИНА ОД 63 ЗЕМЈИ
ubien komandantot na ukrainskite marinci

УБИЕН КОМАНДАНТОТ НА УКРАИНСКИТЕ МАРИНЦИ ВО МАРИУПОЛ! РУСИТЕ: АЗОВСТАЛ Е ВЕЌЕ НАШ, ВЛЕГОВМЕ!

Руската државна новинска агенција РИА објави дека е убиен командантот на 36-тата единица на украинските маринци во Мариупол. Припадниците на споменатата единица заедно со некои…

Види повеќе УБИЕН КОМАНДАНТОТ НА УКРАИНСКИТЕ МАРИНЦИ ВО МАРИУПОЛ! РУСИТЕ: АЗОВСТАЛ Е ВЕЌЕ НАШ, ВЛЕГОВМЕ!