marija zaharova

ЗАХАРОВА: РУСИЈА ЌЕ ОДГОВОРИ НА СИТЕ НЕЗАКОНСКИ ПОСТАПКИ НА ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ

Русија ќе одговори на сите лажни или незаконски чекори на западните земји, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захаров. „Нема да…

Види повеќе ЗАХАРОВА: РУСИЈА ЌЕ ОДГОВОРИ НА СИТЕ НЕЗАКОНСКИ ПОСТАПКИ НА ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ
harkov ukraina

РУСКАТА ВОЈСКА ОТКРИЛА УЖАСНИ ДЕТАЛИ: УКРАИНСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ ВО ХАРКОВ НАСИЛНО ДРЖАТ ЦИВИЛИ ВО ПОДРУМИ

Украинските вооружени формации ги опремија огнените позиции во училиштата и спортските сали во Харков, распоредија тешко оружје во училиштата во различни градови на ДНР и…

Види повеќе РУСКАТА ВОЈСКА ОТКРИЛА УЖАСНИ ДЕТАЛИ: УКРАИНСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ ВО ХАРКОВ НАСИЛНО ДРЖАТ ЦИВИЛИ ВО ПОДРУМИ
ben volas

БРИТАНЦИТE ЕКСПРЕСНО ЈА СВРТЕА „КАСЕТАТА“: НЕМА ДА ВЛЕГУВАМЕ ВО КОНФЛИКТ СО РУСИЈА ПОРАДИ УКРАИНА

Велика Британија нема да влезе во директен конфликт со Русија поради Украина, изјави министерот за одбрана на Велика Британија, Бен Валас. „Нашиот став беше апсолутно…

Види повеќе БРИТАНЦИТE ЕКСПРЕСНО ЈА СВРТЕА „КАСЕТАТА“: НЕМА ДА ВЛЕГУВАМЕ ВО КОНФЛИКТ СО РУСИЈА ПОРАДИ УКРАИНА
rublja

РУБЉАТА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ

Руската рубља надмина 31 друга валута по раст од почетокот на 2022 година, станувајќи најдобра валута во светот, објави во средата Блумберг. Според изданието, рубљата…

Види повеќе РУБЉАТА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ
biolabaratorii vo ukraina

РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА

Русија наводно дошла до докази дека Полска го финансирала Медицинскиот универзитет во Лавов, во рамките на американските воено-биолошки проекти. Шефот на руските вооружени сили за…

Види повеќе РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА
eu gi ublazuva sankciite kon rusija

ЕУ ГИ УБЛАЖУВА САНКЦИИТЕ? НА БРОДОВИТЕ ИМ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИЗВЕЗУВААТ НАФТА ВО НЕКОИ ЗЕМЈИ

Европската унија планира да ја исклучи од шестиот пакет санкции против Русија забраната за транспорт на руска нафта во трети земји со бродови на нејзини…

Види повеќе ЕУ ГИ УБЛАЖУВА САНКЦИИТЕ? НА БРОДОВИТЕ ИМ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИЗВЕЗУВААТ НАФТА ВО НЕКОИ ЗЕМЈИ
legia na stranci

НОВИ ПЛАТЕНИЦИ СТИГНАА ВО КИЕВ

На руските социјални мрежи се појавија фотографии од нови платеници кои пристигнаа во Киев. „Нова група бразилски војници пристигна во украинската Легија на странци. Украинската…

Види повеќе НОВИ ПЛАТЕНИЦИ СТИГНАА ВО КИЕВ
jozef bajden

ТОЈ НЕ ЗНАЕ НИ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРИ?! БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША РУСИЈА И УКРАИНА ВО НЕГОВАТА НАЈНОВА ИЗЈАВА (ВИДЕО)

Американците ги изнервира новиот лапсус на американскиот претседател Џозеф Бајден, кој овојпат за време на настапот ги измеша Русија и Украина. За време на обиколката…

Види повеќе ТОЈ НЕ ЗНАЕ НИ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРИ?! БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША РУСИЈА И УКРАИНА ВО НЕГОВАТА НАЈНОВА ИЗЈАВА (ВИДЕО)
РУСИЈА ГО ОБВИНИ ИЗРАЕЛ ДЕКА ГИ ПОДДРЖУВА НЕО-НАЦИСТИТЕ ВО УКРАИНА

РУСИЈА ГО ОБВИНИ ИЗРАЕЛ ДЕКА ГИ ПОДДРЖУВА НЕО-НАЦИСТИТЕ ВО УКРАИНА

Израел изрази поддршка за Украина по почетокот на конфликтот во февруари, но избегна директна критика од Москва и не воведе формални санкции за руските олигарси,…

Види повеќе РУСИЈА ГО ОБВИНИ ИЗРАЕЛ ДЕКА ГИ ПОДДРЖУВА НЕО-НАЦИСТИТЕ ВО УКРАИНА

ЛАВРОВ: ТОА ШТО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН НЕ ГИ НЕГИРА НАЦИСТИЧКИТЕ ЕЛЕМЕНТИ НА УКРАИНА!

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во интервју за италијанска телевизија ја нападна Украина и нејзиниот претседател Володимир Зеленски, велејќи дека „фактот дека тој…

Види повеќе ЛАВРОВ: ТОА ШТО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН НЕ ГИ НЕГИРА НАЦИСТИЧКИТЕ ЕЛЕМЕНТИ НА УКРАИНА!