„СИТЕ КОИ ЌЕ ЗАТВОРАТ РУСКИ АМБАСАДИ ЌЕ ВИДАТ КАТАНЕЦ И НА НИВНИТЕ,“ ЗАХАРОВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ СИТЕ ЗЕМЈИ КОИ ПРОТЕРУВААТ РУСКИ ДИПЛОМАТИ

„СИТЕ КОИ ЌЕ ЗАТВОРАТ РУСКИ АМБАСАДИ ЌЕ ВИДАТ КАТАНЕЦ И НА НИВНИТЕ,“ ЗАХАРОВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ СИТЕ ЗЕМЈИ КОИ ПРОТЕРУВААТ РУСКИ ДИПЛОМАТИ

„Земјите кои протераа руски дипломати нема да ги затворат руските амбасади, бидејќи во спротивно ќе видат катанец на нивните амбасади,“ изјави портпаролката на руското Министерство…

Види повеќе „СИТЕ КОИ ЌЕ ЗАТВОРАТ РУСКИ АМБАСАДИ ЌЕ ВИДАТ КАТАНЕЦ И НА НИВНИТЕ,“ ЗАХАРОВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ СИТЕ ЗЕМЈИ КОИ ПРОТЕРУВААТ РУСКИ ДИПЛОМАТИ
samoubistven napad vo bukurest

УДАРНО! САМОУБИСТВЕН НАПАД НА РУСКАТА АМБАСАДА ВО БУКУРЕШТ?! (ВИДЕО)

Напаѓачот загина откако со својот автомобил удрил во капијата на руската амбасада во Букурешт. По ударот автомобилот се запалил, а според првите информации напаѓачот изгорел.…

Види повеќе УДАРНО! САМОУБИСТВЕН НАПАД НА РУСКАТА АМБАСАДА ВО БУКУРЕШТ?! (ВИДЕО)
(ФОТО) РУСКАТА АМБАСАДА СО ЧЕСТИТКИ ЗА ЕПСКАТА ПОБЕДА НА МАКЕДОНИЈА НАД ИТАЛИЈА

(ФОТО) РУСКАТА АМБАСАДА СО ЧЕСТИТКИ ЗА ЕПСКАТА ПОБЕДА НА МАКЕДОНИЈА НАД ИТАЛИЈА

Македонскиот фудбал од вчера ги бранува страниците на цеколкупната светска спортска јавност, аплаузите пристигнуваат од сите страни на меридијанот, а кај нас со официјални честитки…

Види повеќе (ФОТО) РУСКАТА АМБАСАДА СО ЧЕСТИТКИ ЗА ЕПСКАТА ПОБЕДА НА МАКЕДОНИЈА НАД ИТАЛИЈА
РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ

„Испраќањето оружје и платеници во Украина е исклучително опасно и претставува директна закана за европската и светската безбедност,“ порача рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов.…

Види повеќе РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД СО ОТВОРЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ТИЕ ШТО ГО ВООРУЖУВААТ КИЕВ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛАТ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ
НЕЛИ БЕА ИЗОЛИРАНИ?! ЛАВРОВ НА СРЕДБА СО СИТЕ АМБАСАДОРИ ОД ЗЕМЈИТЕ ОД БРИКС (БРАЗИЛ, ИНДИЈА, ЈУЖНА АФРИКА И КИНА)

НЕЛИ БЕА ИЗОЛИРАНИ?! ЛАВРОВ НА СРЕДБА СО СИТЕ АМБАСАДОРИ ОД ЗЕМЈИТЕ ОД БРИКС (БРАЗИЛ, ИНДИЈА, ЈУЖНА АФРИКА И КИНА)

На 22 март, Министерот за надворешни работи на Руската Федерација Сергеј Лавров одржа средба со главите на дипломатските претставништва на земјите од БРИКС акредитирани во…

Види повеќе НЕЛИ БЕА ИЗОЛИРАНИ?! ЛАВРОВ НА СРЕДБА СО СИТЕ АМБАСАДОРИ ОД ЗЕМЈИТЕ ОД БРИКС (БРАЗИЛ, ИНДИЈА, ЈУЖНА АФРИКА И КИНА)