„САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“

„САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“

Русија денеска ги обвини САД дека планираат лажно да ја обвинат Русија за употреба на оружје за масовно уништување со цел дополнително да ја изолираат…

Види повеќе „САД ЌЕ ИСЦЕНИРААТ И ЛАЖНО ЌЕ ЈА ОБВИНАТ РУСИЈА ЗА УПОТРЕБА НА ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ДОИЗОЛИРААТ ЗЕМЈАТА!“
ОДГОВОР НА МОСКВА ДО ВАШИНГТОН: „НЕМАТЕ ИНСТРУМЕНТ ПРОТИВ РУСИЈА, ЌЕ БИДЕТЕ ПОРАЗЕНИ КАКО И СЕКОГАШ“

ОДГОВОР НА МОСКВА ДО ВАШИНГТОН: „НЕМАТЕ ИНСТРУМЕНТ ПРОТИВ РУСИЈА, ЌЕ БИДЕТЕ ПОРАЗЕНИ КАКО И СЕКОГАШ“

„Секоја американска авантура против Русија секогаш завршува со пораз,“ изјави директорот на северноамериканскиот оддел на Министерството за надворешни работи на Русија и поранешен амбасадор во…

Види повеќе ОДГОВОР НА МОСКВА ДО ВАШИНГТОН: „НЕМАТЕ ИНСТРУМЕНТ ПРОТИВ РУСИЈА, ЌЕ БИДЕТЕ ПОРАЗЕНИ КАКО И СЕКОГАШ“
РУСИЈА ДО ЗАПАДОТ: РАЗМИСЛУВАЈТЕ СО СВОЈА ГЛАВА! ОВА Е МОНСТРУОЗЕН ФАЛСИФИКАТ!

РУСИЈА ДО ЗАПАДОТ: РАЗМИСЛУВАЈТЕ СО СВОЈА ГЛАВА! ОВА Е МОНСТРУОЗЕН ФАЛСИФИКАТ!

Не стивнуваат реакциите околу наводниот „геноцид“ во Буча, како што сакаат да го нарекуваат западните „мејнстрим“ медиуми. Кремљ порача дека вчерашните изјави на американскиот претседател…

Види повеќе РУСИЈА ДО ЗАПАДОТ: РАЗМИСЛУВАЈТЕ СО СВОЈА ГЛАВА! ОВА Е МОНСТРУОЗЕН ФАЛСИФИКАТ!
АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави за новинарите дека САД немаат стратегија за промена на режимот во Русија. Блинкен, наводно, го коментирал тоа по…

Види повеќе АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“
АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТ: БАЈДЕН ЈА НАПРАВИ ОПАСНАТА СИТУАЦИЈА УШТЕ ПООПАСНА

АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТ: БАЈДЕН ЈА НАПРАВИ ОПАСНАТА СИТУАЦИЈА УШТЕ ПООПАСНА

Изјавата на американскиот претседател Џо Бајден, кој во вчерашниот говор во Варшава рече дека рускиот претседател Владимир Путин „не може да остане на власт“, ​​предизвика…

Види повеќе АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТ: БАЈДЕН ЈА НАПРАВИ ОПАСНАТА СИТУАЦИЈА УШТЕ ПООПАСНА
ЛАВРОВ ПРОГОВОРЕ ПРОТИВ ГЛОБАЛИЗАЦИЈАТА: „АМЕРИКАНЦИТЕ САКААТ ДА ГИ ПРЕТОПАТ СИТЕ КУЛТУРИ И НАРОДИ, А ТИЕ ДА БИДАТ ТОПИЛНИЦАТА - ЕУ Е ПОД ЦЕЛОСНА АМЕРИКАНСКА КОНТРОЛА!“

ЛАВРОВ ПРОГОВОРЕ ПРОТИВ ГЛОБАЛИЗАЦИЈАТА: „АМЕРИКАНЦИТЕ САКААТ ДА ГИ ПРЕТОПАТ СИТЕ КУЛТУРИ И НАРОДИ, А ТИЕ ДА БИДАТ ТОПИЛНИЦАТА – ЕУ Е ПОД ЦЕЛОСНА АМЕРИКАНСКА КОНТРОЛА!“

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров во своето гостување во телевизија РТ истакна дека главната цел на САД и администрацијата на Џо…

Види повеќе ЛАВРОВ ПРОГОВОРЕ ПРОТИВ ГЛОБАЛИЗАЦИЈАТА: „АМЕРИКАНЦИТЕ САКААТ ДА ГИ ПРЕТОПАТ СИТЕ КУЛТУРИ И НАРОДИ, А ТИЕ ДА БИДАТ ТОПИЛНИЦАТА – ЕУ Е ПОД ЦЕЛОСНА АМЕРИКАНСКА КОНТРОЛА!“