wang kina

ВАНГ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА САД ДА НЕ СОЗДАВААТ ПОГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ

Државниот советник и министер за надворешни работи Ванг Ји се состана со кинески и странски медиуми по затворањето на серијата состаноци на министрите за надворешни…

Види повеќе ВАНГ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА САД ДА НЕ СОЗДАВААТ ПОГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ
besmrten polk

НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ НА НАЦИЗМОТ: САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГО ЗАБРАНИЈА БЕСМРТНИОТ ПОЛК

„Бесмртен полк“ е национална акција која се одржува во Русија и други земји во спомен на учесниците и жртвите од Втората светска војна. „Властите на…

Види повеќе НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ НА НАЦИЗМОТ: САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГО ЗАБРАНИЈА БЕСМРТНИОТ ПОЛК
belata kuka

САД СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ИНДИЈА ДА НЕ ЈА ПОДДРЖУВА РУСИЈА

Соединетите Американски Држави ја предупредија Индија да не биде премногу близок партнер со Русија по нејзината инвазија врз Украина. „Нашата порака до индиската Влада е…

Види повеќе САД СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ИНДИЈА ДА НЕ ЈА ПОДДРЖУВА РУСИЈА
АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави за новинарите дека САД немаат стратегија за промена на режимот во Русија. Блинкен, наводно, го коментирал тоа по…

Види повеќе АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“
НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА

НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА

Ај што Њујорк пост беше на чекор од линчување и комплетно да го снема, туку и во одлука без преседан најголемите социјални мрежи еднострано решија…

Види повеќе НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА