СКАНДАЛ ВО ГЕРМАНИЈА - АCTРАЗEHЕКА ОДБИВА ДА ИМ ПЛАТИ ОТШТЕТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ОД BAKЦИНАТА, ТУКУ ТВРДИ - BAKЦИНИРАНИТЕ СИ СЕ САМИТЕ ВИНОВНИ

СКАНДАЛ ВО ГЕРМАНИЈА – АCTРАЗEHЕКА ОДБИВА ДА ИМ ПЛАТИ ОТШТЕТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ОД BAKЦИНАТА, ТУКУ ТВРДИ – BAKЦИНИРАНИТЕ СИ СЕ САМИТЕ ВИНОВНИ

Сега се поднесуваат тужби против фaрмацевтските компании кои стојат зад контроверзните вaкцини против Кoвид во Германија, бидејќи повеќе луѓе сакаат некој да одговара за несаканите…

Види повеќе СКАНДАЛ ВО ГЕРМАНИЈА – АCTРАЗEHЕКА ОДБИВА ДА ИМ ПЛАТИ ОТШТЕТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ОД BAKЦИНАТА, ТУКУ ТВРДИ – BAKЦИНИРАНИТЕ СИ СЕ САМИТЕ ВИНОВНИ
ladni gradinki vo srbija

ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ

Препораката на Министерството за рударство и енергетика просториите на државните институции да не бидат потопли од 20 степени во новосадската градинка „Гуливер“ беше буквално сфатена,…

Види повеќе ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ
ukraina kukast krst

УКРАИНСКО ОКЛОПНО ВОЗИЛО СО КУКАСТ КРСТ ПРИКАЖАНО НА ГЕРМАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Германска новинарска екипа снимила украински војници како возат оклопно возило со кукаст крст за време на контраофанзивата на Киев против Русија. Во вторникот Н-ТВ каналот…

Види повеќе УКРАИНСКО ОКЛОПНО ВОЗИЛО СО КУКАСТ КРСТ ПРИКАЖАНО НА ГЕРМАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА
merki kriza srbija

ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА

Намерно предизвиканата енергетска криза веќе пристигна и во Србија, а за тоа сведочат различни мерки и препораки кои секојдневно можеме да ги слушаме и во…

Види повеќе ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА
nato sobranie

ПОЧНА ГЕНЕРАЛНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО НА ОН: СВЕТОТ Е ВО ОПАСНОСТ, АГЕНДАТА ПРОДОЛЖУВА – ВОЈНА, КРИЗИ, КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Генералната дебата на 77. Собрание на ОН почна денеска со обраќање на генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш. Пораката на Гутереш до светските лидери е…

Види повеќе ПОЧНА ГЕНЕРАЛНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО НА ОН: СВЕТОТ Е ВО ОПАСНОСТ, АГЕНДАТА ПРОДОЛЖУВА – ВОЈНА, КРИЗИ, КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ
voeni zlostorstva moskva

МОСКВА: ТВРДЕЊАТА НА КИЕВ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА СЕ ЛАГА

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ги отфрли тврдењата на Украина дека руските војници извршиле воени злосторства во делови од регионот Харков, кои неодамна ги презеде…

Види повеќе МОСКВА: ТВРДЕЊАТА НА КИЕВ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА СЕ ЛАГА
putin gas

ПУТИН И ПОРАЧА НА ЕВРОПА: „АКО ВИ Е ТЕШКО И САКАТЕ ГАС, САМО ПРИТИСНЕТЕ ГО КОПЧЕТО“

Претседателот Владимир Путин негираше дека Русија има некаква врска со енергетската криза во Европа. Тој рече дека ако Европската унија сака повеќе гас, треба да…

Види повеќе ПУТИН И ПОРАЧА НА ЕВРОПА: „АКО ВИ Е ТЕШКО И САКАТЕ ГАС, САМО ПРИТИСНЕТЕ ГО КОПЧЕТО“
viktor orban za vojnata

ОРБАН: УКРАИНА БИ МОЖЕЛА ДА ИЗГУБИ ПОЛОВИНА ОД СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА ПОРАДИ ВОЈНАТА СО РУСИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан смета дека поради војната со Русија, Украина би можела да загуби меѓу една третина и една половина од својата територија. Како…

Види повеќе ОРБАН: УКРАИНА БИ МОЖЕЛА ДА ИЗГУБИ ПОЛОВИНА ОД СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА ПОРАДИ ВОЈНАТА СО РУСИЈА
facebook fbi

ОТКРИЕНО: FACEBOOK ЗАЕДНО СО FBI ШПИОНИРАЛЕ ЦЕЛНИ КОРИСНИЦИ НА СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ЗА ЦУКЕРБЕРГ

Според свиркачите на Министерството за правда, Фејсбук ги шпионирал приватните пораки на Американците и ги пријавил на ФБИ доколку дале „антивладини“ изјави – вклучително и…

Види повеќе ОТКРИЕНО: FACEBOOK ЗАЕДНО СО FBI ШПИОНИРАЛЕ ЦЕЛНИ КОРИСНИЦИ НА СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ЗА ЦУКЕРБЕРГ
cenzura teksas

ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА

Американскиот апелационен суд му го отвори патот на Тексас да започне со спроведување на историскиот закон против цензура, пресудувајќи дека Твитер, Фејсбук и другите гиганти…

Види повеќе ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА