sangaj karantin

КИНА ГО ЦЕНЗУРИРАШЕ ВИДЕОТО ВО КОЕ ЛУЃЕТО СЕ ЖАЛАТ ОД УСЛОВИТЕ НА ЗАКЛУЧУВАЊЕТО

Кинеската влада се обидува да блокира вирално видео кое го прикажува влијанието на петнеделното затворање на Шангај врз граѓаните. Шестминутното видео наречено „Гласовите на април“…

Види повеќе КИНА ГО ЦЕНЗУРИРАШЕ ВИДЕОТО ВО КОЕ ЛУЃЕТО СЕ ЖАЛАТ ОД УСЛОВИТЕ НА ЗАКЛУЧУВАЊЕТО
nema hrana bez negativen test

СТРАШНО! ВО ШАНГАЈ КОЈ НЕМА ДА ПОКАЖЕ НЕГАТИВЕН ТЕСТ НЕ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ХРАНА! А ТОА НЕ Е СÈ ОД ТОА ШТО КИНЕСКАТА ВЛАДА ПРАВИ

Шангај, град со 26 милиони жители има големи проблеми, а еден од проблемите е гладот ​​кој владее во градот бидејќи властите не се во можност…

Види повеќе СТРАШНО! ВО ШАНГАЈ КОЈ НЕМА ДА ПОКАЖЕ НЕГАТИВЕН ТЕСТ НЕ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ХРАНА! А ТОА НЕ Е СÈ ОД ТОА ШТО КИНЕСКАТА ВЛАДА ПРАВИ
ДОКАЗ ДЕКА Е КОНТРА-ПРОДУКТИВЕН: РАСТ НА БРОЈОТ НА KOBИД ИНФЕКЦИИ ВО ШАНГАЈ И ПОКРАЈ ДРАКОНСКИОТ ЛОКДАУН

ДОКАЗ ДЕКА Е КОНТРА-ПРОДУКТИВЕН: РАСТ НА БРОЈОТ НА KOBИД ИНФЕКЦИИ ВО ШАНГАЈ И ПОКРАЈ ДРАКОНСКИОТ ЛОКДАУН

Во пораст е бројот на кoвид инфекции во Шангај и покрај локдаунот од големи размери, соопштија денеска официјални лица од Кина. Евидентирани се 26.330 нови…

Види повеќе ДОКАЗ ДЕКА Е КОНТРА-ПРОДУКТИВЕН: РАСТ НА БРОЈОТ НА KOBИД ИНФЕКЦИИ ВО ШАНГАЈ И ПОКРАЈ ДРАКОНСКИОТ ЛОКДАУН