blokada vo severna koreja

KOPОНА ХИСТЕРИЈАТА ДОВЕДЕ ДО ПОТПОЛНА БЛОКАДА ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, де факто воведе целосна блокада поради ширењето на епидемијата на кoронавируc, бидејќи работат само основните служби, соопшти денеска руската…

Види повеќе KOPОНА ХИСТЕРИЈАТА ДОВЕДЕ ДО ПОТПОЛНА БЛОКАДА ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА СЕВЕРНА КОРЕЈА
СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

Како што објаснува агенцијата Јонхап, на полигонот се изградени четири тунели, третиот и четвртиот претходно не биле користени за нуклеарни проби.  Властите на Северна Кореја…

Види повеќе СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБНОВУВА ТУНЕЛ НА ПОЛИГОН ЗА НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА
ТОМ КРУЗ ЛИ Е, КИМ ЈОНГ УН ЛИ Е ?! (ВИДЕО)

ТОМ КРУЗ ЛИ Е, КИМ ЈОНГ УН ЛИ Е ?! (ВИДЕО)

Кожна јакна, црни очила и гигантска ракета: Ким Јонг Ун е главен лик во најновото севернокорејско видео во Холивудски стил. Причината?! Лансирањето на најновата интерконтинентална…

Види повеќе ТОМ КРУЗ ЛИ Е, КИМ ЈОНГ УН ЛИ Е ?! (ВИДЕО)