ladni gradinki vo srbija

ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ

Препораката на Министерството за рударство и енергетика просториите на државните институции да не бидат потопли од 20 степени во новосадската градинка „Гуливер“ беше буквално сфатена,…

Види повеќе ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ
merki kriza srbija

ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА

Намерно предизвиканата енергетска криза веќе пристигна и во Србија, а за тоа сведочат различни мерки и препораки кои секојдневно можеме да ги слушаме и во…

Види повеќе ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА
litija srbija

МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)

Во Белград денеска пред Патријаршијата почна нова голема литија за спас на Србија, против геј парадата и предавството на Косово и Метохија и покрај бомбардирањето…

Види повеќе МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)
energetska kriza

ПОЧЕТОК НА ЕНЕРГЕТСКАТА ПРОБЛЕМАТИКА! ДЕКОРАТИВНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗГРАДИТЕ ВО СРБИЈА ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕНО ОД ВЕЧЕРВА

Владата на Република Србија на денешната седница донесе заклучок со кој се препорачува исклучување на декоративното осветлување на објектите каде ваквото осветлување не е потребно.…

Види повеќе ПОЧЕТОК НА ЕНЕРГЕТСКАТА ПРОБЛЕМАТИКА! ДЕКОРАТИВНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗГРАДИТЕ ВО СРБИЈА ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕНО ОД ВЕЧЕРВА
hrvatska vakcinacija

НИКОЈ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ БОЦКА – ВО ХРВАТСКА ИСТА СИТУАЦИЈА КАКО ВО МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА

Во светот на медицинскиот култ во Хрватска владее вистинска паника, како што е случајот во Србија, бидејќи, како и македонските и другите граѓани од соседството,…

Види повеќе НИКОЈ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ БОЦКА – ВО ХРВАТСКА ИСТА СИТУАЦИЈА КАКО ВО МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА
fabio skano

ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, Фабио Скано, за РТС изјави дека бројките на корона се намалуваат во изминатите неколку недели, иако…

Види повеќе ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ
odluka za poetok na ucebnata godina

ДАЛИ ДЕЦАТА ПОВТОРНО ЌЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКИ?! – ДОНЕСЕНА ОДЛУКА ЗА ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА ВО СРБИЈА

По најавата дека учебната година може да започне подоцна, се огласи и министерот за образование Бранко Ружиќ. Тој изјави дека Училишниот тим денеска ја разгледал…

Види повеќе ДАЛИ ДЕЦАТА ПОВТОРНО ЌЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКИ?! – ДОНЕСЕНА ОДЛУКА ЗА ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА ВО СРБИЈА
litija za spas na srbija

ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)

Денеска во Белград се одржа голема литија за спас на Србија и нејзиниот народ, насочена кон зачувување на семејството и традицијата и против најавената ЛГБТ…

Види повеќе ОГРОМЕН БРОЈ НА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ”ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА” (ВИДЕО)
epidemiolog kon

КОН СЕ ВРАТИ! ”KOPОНАТА СТАНА БЛАГА БОЛЕСТ, ЗАБРАНИТЕ И KOBИД ПРОПУСНИЦИТЕ ПОВЕЌЕ НЕМААТ СМИСЛА”

Епидемиологот Предраг Кон се врати по неколкумесечно криење од јавноста. Eпидемиологот и шеф на кризниот штаб за РТС изјави дека во здравствените установи треба да…

Види повеќе КОН СЕ ВРАТИ! ”KOPОНАТА СТАНА БЛАГА БОЛЕСТ, ЗАБРАНИТЕ И KOBИД ПРОПУСНИЦИТЕ ПОВЕЌЕ НЕМААТ СМИСЛА”
novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона…

Види повеќе КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК