НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНГЕБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)

НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)

„Она што сега го гледаме е бруталност од размери што не сме ги виделе во Европа од Втората светска војна“, рече генералниот секретар на НАТО…

Види повеќе НАТО ВО ПАНИКА! СТОЛТЕНБЕРГ: ОВА Е ОПАСНОСТ ЗА СИТЕ НАС, ПОЧНУВА КЛУЧНА ФАЗА ОД ВОЈНАТА (ВИДЕО)
(ФОТО) РУСИТЕ ОБЈАВИЈА САТЕЛИТСКА СНИМКА ОД СЕДИШТЕТО НА НАТО: „СТОЛТЕНБЕРГ, ВЕ ГЛЕДАМЕ, ИМАЈ НА УМ!“

(ФОТО) РУСИТЕ ОБЈАВИЈА САТЕЛИТСКА СНИМКА ОД СЕДИШТЕТО НА НАТО: „СТОЛТЕНБЕРГ, ВЕ ГЛЕДАМЕ, ИМАЈ НА УМ!“

Шефот на руската вселенска агенција Роскосмос Дмитриј Рогозин на Твитер објави сателитска снимка од седиштето на НАТО по повод годишнината од основањето на алијансата. Тој…

Види повеќе (ФОТО) РУСИТЕ ОБЈАВИЈА САТЕЛИТСКА СНИМКА ОД СЕДИШТЕТО НА НАТО: „СТОЛТЕНБЕРГ, ВЕ ГЛЕДАМЕ, ИМАЈ НА УМ!“
„ЕВРОПСКА ДЕМОКРАТИЈА“ - ШЕФОТ НА НАТО СИ ГО ПРОДОЛЖУВА МАНДАТОТ ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

„ЕВРОПСКА ДЕМОКРАТИЈА“ – ШЕФОТ НА НАТО СИ ГО ПРОДОЛЖУВА МАНДАТОТ ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ќе го продолжи својот мандат за уште една година поради војната во Украина, јави норвешката телевизија ТВ2, повикувајќи се…

Види повеќе „ЕВРОПСКА ДЕМОКРАТИЈА“ – ШЕФОТ НА НАТО СИ ГО ПРОДОЛЖУВА МАНДАТОТ ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА