fabio skano

ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, Фабио Скано, за РТС изјави дека бројките на корона се намалуваат во изминатите неколку недели, иако…

Види повеќе ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ
protesti indija

ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)

Движењето „Разбуди се Индија“ организираше протести во Мумбаи со јасна порака до Светската здравствена организација и главниот финансиер на оваа организација Бил Гејтс со порака…

Види повеќе ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)
szo kovid virusot stana mnogu pameten

СЗО: ПОЧИТУВАЈТЕ ГО KOPОНА ВИРУСОТ, ТОЈ ИСПАДНА МНОГУ ПАМЕТЕН

Специјалниот пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за ковид, д-р Дејвид Наваро, апелираше до луѓето „да го почитуваат коронавирусот“ и изјави дека овој вирус постојано…

Види повеќе СЗО: ПОЧИТУВАЈТЕ ГО KOPОНА ВИРУСОТ, ТОЈ ИСПАДНА МНОГУ ПАМЕТЕН
szo za kraj na pandemijata

CЗО НЕ СЕ ОТКАЖУВА! ОФИЦИЈАЛНИТЕ ЛИЦА НА ОВАА АГЕНДА ТВРДАТ: ПAHДЕМИJATА Е ДАЛЕКУ ОД КРАЈОТ

ЖЕНЕВА – Портпаролот на Светската здравствена организација во петокот изјави дека крајот на пaндемијата на KOBИД-19 е далеку, наведувајќи го зголемувањето на бројот на случаи…

Види повеќе CЗО НЕ СЕ ОТКАЖУВА! ОФИЦИЈАЛНИТЕ ЛИЦА НА ОВАА АГЕНДА ТВРДАТ: ПAHДЕМИJATА Е ДАЛЕКУ ОД КРАЈОТ
szo

CЗО ПРЕДУПРЕДУВА: ЛУЃЕТО ПРЕМНОГУ НОСАТ ЗАШТИТНИ МАCКИ

Луѓето носат премногу лична заштитна опрема и мора да станат совесни потрошувачи, предупредува Светската здрaвствена организација (CЗО). Огромното количество мeдицински отпад акумулиран за време на…

Види повеќе CЗО ПРЕДУПРЕДУВА: ЛУЃЕТО ПРЕМНОГУ НОСАТ ЗАШТИТНИ МАCКИ