novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона…

Види повеќе КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК
novak dzokovic

НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска на прес-конференцијата во Лондон изјави дека мотив на претстојниот Вимблдон ќе биде тоа што американските власти не му дозволуваат…

Види повеќе НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО
ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО ШОК ОТКАКО ДУРИ 15 ЦЕЛОСНО BAKЦИHИPAHИ ИГРАЧИ НЕ БЕА ВО МОЖНОСТ ДА ГО ЗАВРШАТ ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ЗДPABСТВЕНИ ПОТЕШКОТИИ

ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО ШОК ОТКАКО ДУРИ 15 ЦЕЛОСНО BAKЦИHИPAHИ ИГРАЧИ НЕ БЕА ВО МОЖНОСТ ДА ГО ЗАВРШАТ ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ЗДPABСТВЕНИ ПОТЕШКОТИИ

Љубителите на тенисот се вознемирени, а светот на спортот се тресе откако невиден број играчи се повлекоа од турнирот во Мајами оваа недела. Вкупно 15…

Види повеќе ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО ШОК ОТКАКО ДУРИ 15 ЦЕЛОСНО BAKЦИHИPAHИ ИГРАЧИ НЕ БЕА ВО МОЖНОСТ ДА ГО ЗАВРШАТ ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ЗДPABСТВЕНИ ПОТЕШКОТИИ