pasos tramp

ТРАМП: ФБИ МИ ГИ УКРАДЕ ПАСОШИТЕ ПРИ ПРЕТРЕСОТ!

Доналд Трамп во понеделникот изјави дека неговите пасоши биле „украдени“ во рација на ФБИ во Мар-а-Лаго минатата недела. Тој тоа го нарече „напад врз политички…

Види повеќе ТРАМП: ФБИ МИ ГИ УКРАДЕ ПАСОШИТЕ ПРИ ПРЕТРЕСОТ!
СЛУЧАЈНОСТ? СУДИЈАТА КОЈ НАРЕДИ НА ФБИ ДА ИЗВРШИ ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ДОНАЛД ТРАМП ПОВРЗАН СО ЏЕФРИ ЕПШТАЈН

СЛУЧАЈНОСТ? СУДИЈАТА КОЈ НАРЕДИ НА ФБИ ДА ИЗВРШИ ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ДОНАЛД ТРАМП ПОВРЗАН СО ЏЕФРИ ЕПШТАЈН

Федералниот судија на Флорида, кој го потпиша налогот за претрес со кој се овластуваше рацијата на ФБИ во одморалиштето Мар-а-Лаго на поранешниот претседател Доналд Трамп,…

Види повеќе СЛУЧАЈНОСТ? СУДИЈАТА КОЈ НАРЕДИ НА ФБИ ДА ИЗВРШИ ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ДОНАЛД ТРАМП ПОВРЗАН СО ЏЕФРИ ЕПШТАЈН
ТРАМП: „КЛИМАТСКАТА ХИСТЕРИЈА Е ИЗМАМА, ТАКА ЈА УНИШТУВААТ ЕКОНОМИЈАТА!“

ТРАМП: „КЛИМАТСКАТА ХИСТЕРИЈА Е ИЗМАМА, ТАКА ЈА УНИШТУВААТ ЕКОНОМИЈАТА!“

Поранешниот претседател Трамп одржа говор на годишната конференција на раководството на фондацијата Херитиџ во Риц-Чарлтон во четвртокот, каде што зборуваше за голем број прашања, меѓу…

Види повеќе ТРАМП: „КЛИМАТСКАТА ХИСТЕРИЈА Е ИЗМАМА, ТАКА ЈА УНИШТУВААТ ЕКОНОМИЈАТА!“
РУСИЈА НЕМАШЕ ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА АКО ЈАС БЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ТРАМП

РУСИЈА НЕМАШЕ ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА АКО ЈАС БЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ТРАМП

Но, не губете надеж, бидејќи со вистинските лидери, Америка ќе се врати, ќе биде посилна од било кој било кога, рече Трамп на состанокот во…

Види повеќе РУСИЈА НЕМАШЕ ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА АКО ЈАС БЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ТРАМП
(ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА ТРАМП МУ КАЖА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ЗНАЕМЕ КОЛКУ СТЕ КОРУМПИРАНИ И ДЕКА ПАРИТЕ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЗАВРШИЈА КАЈ БАЈДЕН!“

(ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА ТРАМП МУ КАЖА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ЗНАЕМЕ КОЛКУ СТЕ КОРУМПИРАНИ И ДЕКА ПАРИТЕ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЗАВРШИЈА КАЈ БАЈДЕН!“

Светот во моментот ги жнее „плодовите“ на заробената надворешна политика на САД од длабоката држава, а конфликтот на Украина е токму резултат на истата. Поранешниот…

Види повеќе (ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА ТРАМП МУ КАЖА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ЗНАЕМЕ КОЛКУ СТЕ КОРУМПИРАНИ И ДЕКА ПАРИТЕ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЗАВРШИЈА КАЈ БАЈДЕН!“
НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА

НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА

Ај што Њујорк пост беше на чекор од линчување и комплетно да го снема, туку и во одлука без преседан најголемите социјални мрежи еднострано решија…

Види повеќе НАЈГОЛЕМАТА „ДЕЗИНФОРМАЦИЈА“ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ИЗЛЕЗЕ ТОЧНА