putin ukraina

ПУТИН МУ ГИ СООПШТИ ТРИТЕ УСЛОВИ НА МАКРОН КОИ УКРАИНА МОРА БЕЗУСЛОВНО ДА ГИ ПРИФАТИ

Рускиот претседател Владимир Путин му соопштил на својот француски колега Емануел Макрон дека Москва е отворена за разговори со Киев, соопшти Кремљ. „За време на…

Види повеќе ПУТИН МУ ГИ СООПШТИ ТРИТЕ УСЛОВИ НА МАКРОН КОИ УКРАИНА МОРА БЕЗУСЛОВНО ДА ГИ ПРИФАТИ