ukraina kukast krst

УКРАИНСКО ОКЛОПНО ВОЗИЛО СО КУКАСТ КРСТ ПРИКАЖАНО НА ГЕРМАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Германска новинарска екипа снимила украински војници како возат оклопно возило со кукаст крст за време на контраофанзивата на Киев против Русија. Во вторникот Н-ТВ каналот…

Види повеќе УКРАИНСКО ОКЛОПНО ВОЗИЛО СО КУКАСТ КРСТ ПРИКАЖАНО НА ГЕРМАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА
voeni zlostorstva moskva

МОСКВА: ТВРДЕЊАТА НА КИЕВ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА СЕ ЛАГА

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ги отфрли тврдењата на Украина дека руските војници извршиле воени злосторства во делови од регионот Харков, кои неодамна ги презеде…

Види повеќе МОСКВА: ТВРДЕЊАТА НА КИЕВ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА СЕ ЛАГА
viktor orban za vojnata

ОРБАН: УКРАИНА БИ МОЖЕЛА ДА ИЗГУБИ ПОЛОВИНА ОД СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА ПОРАДИ ВОЈНАТА СО РУСИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан смета дека поради војната со Русија, Украина би можела да загуби меѓу една третина и една половина од својата територија. Како…

Види повеќе ОРБАН: УКРАИНА БИ МОЖЕЛА ДА ИЗГУБИ ПОЛОВИНА ОД СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА ПОРАДИ ВОЈНАТА СО РУСИЈА
eu ima se pomalku pari poradi ukraina

БИЛ ГЕЈТС – ЕУ ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАРИ ПОРАДИ УКРАИНА

Цената на украинскиот конфликт ги исцрпува резервите за помош на богатите европски земји и ја поткопува нивната способност да ги исполнат развојните цели на ОН,…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС – ЕУ ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАРИ ПОРАДИ УКРАИНА
tenkovi vo ukraina

НИШТО ОД ГЕРМАНСКИТЕ ТЕНКОВИ ВО УКРАИНА: МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ИЗЈАВИ: ЈА ДОСТИГНАВМЕ ГРАНИЦАТА ЗА ДАВАЊЕ НА ОРУЖЈЕ

Германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт ги отфрли барањата за снабдување на Киев со главните борбени тенкови Леопард 2 за време на главниот говор на…

Види повеќе НИШТО ОД ГЕРМАНСКИТЕ ТЕНКОВИ ВО УКРАИНА: МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ИЗЈАВИ: ЈА ДОСТИГНАВМЕ ГРАНИЦАТА ЗА ДАВАЊЕ НА ОРУЖЈЕ
zelenski kontrola

ЗЕЛЕНСКИ НЕ ГО ДРЖИ КОРМИЛОТО ВО СВОИ РАЦЕ – ОТКРИЕНО КОЈ ГО КОНТРОЛИРА УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Лидерите на САД, Германија и Франција одлучуваат кој политички курс треба да го заземе украинскиот претседател Володимир Зеленски, пишува колумнистот Кристоф Шлиц во напис за…

Види повеќе ЗЕЛЕНСКИ НЕ ГО ДРЖИ КОРМИЛОТО ВО СВОИ РАЦЕ – ОТКРИЕНО КОЈ ГО КОНТРОЛИРА УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ
karantin ukraina

НИМ ИМ Е ДО ВИРУC! ВЛАСТИТЕ НА УКРАИНА ЈА ПРОДОЛЖИЈА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД-19! ЗАДОЛЖИТЕЛЕН И КАРАНТИН

Се чини дека и покрај воената состојба во Украина, агендата на СЗО не смее да се прекине. Да не беше комично, ова секако ќе беше…

Види повеќе НИМ ИМ Е ДО ВИРУC! ВЛАСТИТЕ НА УКРАИНА ЈА ПРОДОЛЖИЈА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД-19! ЗАДОЛЖИТЕЛЕН И КАРАНТИН
solc nato

ХИТ: ШОЛЦ ВЕЛИ ДЕКА НАТО НИКОГАШ НЕ ПРЕТСТАВУВАЛ ОПАСНОСТ ЗА РУСИЈА

Олаф Шолц почна да дава изјави кои како да се подготвени за Владимир Зеленски. Германската канцеларка во Берлин, одговарајќи на прашања на граѓаните за време…

Види повеќе ХИТ: ШОЛЦ ВЕЛИ ДЕКА НАТО НИКОГАШ НЕ ПРЕТСТАВУВАЛ ОПАСНОСТ ЗА РУСИЈА
zelenski dve opcii

МЕДВЕДЕВ: ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ЗЕЛЕНСКИ – ВОЕН СУД ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА

Украинскиот лидер ќе биде изведен пред воен суд доколку не се врати на актерството, вели Дмитриј Медведев. Украинскиот лидер Володимир Зеленски на крајот ќе има…

Види повеќе МЕДВЕДЕВ: ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ЗЕЛЕНСКИ – ВОЕН СУД ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА
vizi za ruski gragani

УКРАИНА ПОВТОРНО ГИ ПОВИКУВА ЕУ И ЗЕМЈИТЕ ОД Г7 ДА ПРЕСТАНАТ ДА ИЗДАВААТ ВИЗИ ЗА РУСКИТЕ ГРАЃАНИ

Украина денеска уште еднаш ја повика Европската унија и земјите од Г7 да престанат да издаваат визи за руските граѓани бидејќи, како што наведе, ја…

Види повеќе УКРАИНА ПОВТОРНО ГИ ПОВИКУВА ЕУ И ЗЕМЈИТЕ ОД Г7 ДА ПРЕСТАНАТ ДА ИЗДАВААТ ВИЗИ ЗА РУСКИТЕ ГРАЃАНИ