ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА - ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА – ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

Унгарскиот премиер утрово во Будимпешта гласал на парламентарните избори заедно со сопругата Анико Левај, јавуваат локалните медиуми. „Војната и мирот се загрозени на овие избори.…

Види повеќе ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА – ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА
УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

Посилните санкции за Русија и испораката на смртоносно оружје за Украина се спротивни на интересите на Унгарија, му порача вчера премиерот Виктор Орбан на украинскиот…

Види повеќе УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ
ШОК! УНГАРИЈА ГО ИГНОРИРА ЗАПАДОТ - НЕМА ОРУЖЈЕ И НЕМА САНКЦИИ ЗА РУСКИТЕ ЕНЕРГЕНСИ

ШОК! УНГАРИЈА ГО ИГНОРИРА ЗАПАДОТ – НЕМА ОРУЖЈЕ И НЕМА САНКЦИИ ЗА РУСКИТЕ ЕНЕРГЕНСИ

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто истакана дека не сака да ја ризикува безбедноста на своите граѓани. Унгарија го одби барањето на Украина, да…

Види повеќе ШОК! УНГАРИЈА ГО ИГНОРИРА ЗАПАДОТ – НЕМА ОРУЖЈЕ И НЕМА САНКЦИИ ЗА РУСКИТЕ ЕНЕРГЕНСИ