francija ukraina

ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК: ЗЕЛЕНСКИ ГО ЖРТВУВА СВОЈОТ НАРОД, САКА ДА ЈА ВОВЛЕЧЕ ЕВРОПА ВО ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОТИВ РУСИЈА

Франција треба да престане да му доставува оружје на Владимир Зеленски, кој се обидува да ја започне Третата светска војна, изјави Николас Дипон-Ењан, пратеник во…

Види повеќе ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК: ЗЕЛЕНСКИ ГО ЖРТВУВА СВОЈОТ НАРОД, САКА ДА ЈА ВОВЛЕЧЕ ЕВРОПА ВО ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОТИВ РУСИЈА
dizni serija

НОВАТА БОЖИЌНА СЕРИЈА НА ДИЗНИ ПРИКАЖУВА ДЕЦА КОИ ВЕЛАТ: ТЕ САКАМЕ САTАHО (ВИДЕО)

Новата божиќна серија на Дизни, Дедо Мразовци, се соочува со бес откако една сцена во шоуто покажува деца како држат букви кои ја сочинуваат фразата…

Види повеќе НОВАТА БОЖИЌНА СЕРИЈА НА ДИЗНИ ПРИКАЖУВА ДЕЦА КОИ ВЕЛАТ: ТЕ САКАМЕ САTАHО (ВИДЕО)
ceni hrana

ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО

Професорот по економија на Универзитетот Сингидунум Никола Стакиќ рече дека граѓаните не треба да очекуваат враќање на цените на предкризното ниво, туку дека инфлацијата ќе…

Види повеќе ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО
lgbt rusija

РУСИЈА ЈА ПРЕВОСПИТУВА АМЕРИКА: ВАШИНГТОН СЕ ПРОТИВИ НА РУСКИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА

Со критикување на руското законодавство кое забранува ЛГБТК, педофилија и пропаганда за промена на полот, американските власти се мешаат во внатрешните работи на нацијата, соопшти…

Види повеќе РУСИЈА ЈА ПРЕВОСПИТУВА АМЕРИКА: ВАШИНГТОН СЕ ПРОТИВИ НА РУСКИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА
deca i klimatski promeni

СТИГНАА ДО НАЈМЛАДИТЕ: 7 ОД 10 ДЕЦА СЕ ЗАГРИЖЕНИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ!

Климатската агенда стигна до децата: Децата порано се плашеа од Баба Рога, а сега (според мејнстрим медиумите) се плашат од климатските промени! И можеби се…

Види повеќе СТИГНАА ДО НАЈМЛАДИТЕ: 7 ОД 10 ДЕЦА СЕ ЗАГРИЖЕНИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ!
zalihi na zapadno oruzje

ФРАНЦУСКИ МОНД: ЗАЛИХИТЕ НА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ СЕ ПРИ КРАЈ

Додека борбите во Украина продолжуваат – подолго отколку што очекуваше Западот – залихите на западно оружје се намалуваат, вклучувајќи го и американското, пишува француски „Монд“.…

Види повеќе ФРАНЦУСКИ МОНД: ЗАЛИХИТЕ НА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ СЕ ПРИ КРАЈ
ruska pravoslavna crkva

УКРАИНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РЕГИСТРИРАШЕ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Украинскиот парламент, регистрираше закон со кој целосно и се забранува на Руската православна црква (РПЦ) да дејствува на територијата на Украина, бидејќи пратениците инсистираат дека…

Види повеќе УКРАИНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РЕГИСТРИРАШЕ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
bil gejts voda

БИЛ ГЕЈТС ПРОМОВИРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОД СЕПТИЧКА ЈАМА

Милијардерот Бил Гејтс на својот профил на Linkedin по повод Светскиот ден на тоалетот, во саботата напиша дека еднаш пиел прочистена вода направена од фекална…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС ПРОМОВИРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОД СЕПТИЧКА ЈАМА
fejsbuk novosti

ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА

Фејсбук ќе ја отстрани опцијата корисниците да ги споделуваат своите верски и политички определби, како и нивната сексуална ориентација на нивниот профил, промена која ќе…

Види повеќе ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА
vonredna sostojba nujork

ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ?! БАЈДЕН ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ЊУЈОРК ПОРАДИ СНЕГ

БАФАЛО, Њујорк (ВАБЦ) – Претседателот Џо Бајден одобри федерална вонредна состојба за 11 окрузи во Њујорк, откако историските нивоа на снег го затрупаа регионот во…

Види повеќе ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ?! БАЈДЕН ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ЊУЈОРК ПОРАДИ СНЕГ