ceni hrana

ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО

Професорот по економија на Универзитетот Сингидунум Никола Стакиќ рече дека граѓаните не треба да очекуваат враќање на цените на предкризното ниво, туку дека инфлацијата ќе…

Види повеќе ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО
srcevi zaboluvanja

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КАРДИОВАСКУЛАРНИ ЗАБОЛУВАЊА, ОД СРЦЕВ УДАР СЕКОЈДНЕВНО УМИРААТ 13 ЛИЦА

Само од последиците на акутниот коронарен синдром во Србија дневно умираат по 13 лица, а од последиците на сите кардиоваскуларни заболувања дури 55.000 луѓе годишно.…

Види повеќе СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КАРДИОВАСКУЛАРНИ ЗАБОЛУВАЊА, ОД СРЦЕВ УДАР СЕКОЈДНЕВНО УМИРААТ 13 ЛИЦА
marko srbija

ВЕДНАШ ДА СЕ ОБЈАВАТ ИМИЊАТА НА ДОКТОРИТЕ КОИ ЈА ПРЕДИЗВИКАЛЕ СМРТТА НА МЛАДИОТ ЧОВЕК! МУ ГИ ПРОБУШИЛЕ ЦРЕВАТА И БЕЛИТЕ ДРОБОВИ, А СЕГА ОДГОВОРНИТЕ СЕ КРИЈАТ

Граѓаните на Србија во изминатите неколку години се запознаа со корумпираноста на лекарската фела, која целосно ја изгуби довербата кај народот, но сепак тие се…

Види повеќе ВЕДНАШ ДА СЕ ОБЈАВАТ ИМИЊАТА НА ДОКТОРИТЕ КОИ ЈА ПРЕДИЗВИКАЛЕ СМРТТА НА МЛАДИОТ ЧОВЕК! МУ ГИ ПРОБУШИЛЕ ЦРЕВАТА И БЕЛИТЕ ДРОБОВИ, А СЕГА ОДГОВОРНИТЕ СЕ КРИЈАТ
fon der lajen

ФОН ДЕР ЛAЈЕН УТРЕ ВО БЕЛГРАД, ДАЛИ СО СЕБЕ НОСИ ВОВЕДУВАЊЕ НА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА?!

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, по престојот во Приштина и Скопје, утре ќе пристигне во Белград во рамки на нејзината турнеја по…

Види повеќе ФОН ДЕР ЛAЈЕН УТРЕ ВО БЕЛГРАД, ДАЛИ СО СЕБЕ НОСИ ВОВЕДУВАЊЕ НА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА?!
eu i srbija

ИТНА СРЕДБА ВО ЕУ ПОРАДИ СРБИЈА: СЕ БАРА БЕЛГРАД ВЕДНАШ ДА ВОВЕДЕ САНКЦИИ КОН РУСИЈА

Итниот состанок на шефовите на ЕУ поради Србија, заканите за укинување на безвизниот режим поради обвинувањата дека под влијание на Москва ја ослабува наводната мигрантска…

Види повеќе ИТНА СРЕДБА ВО ЕУ ПОРАДИ СРБИЈА: СЕ БАРА БЕЛГРАД ВЕДНАШ ДА ВОВЕДЕ САНКЦИИ КОН РУСИЈА
energetska kriza

ПОЧЕТОК НА ЕНЕРГЕТСКАТА ПРОБЛЕМАТИКА! ДЕКОРАТИВНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗГРАДИТЕ ВО СРБИЈА ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕНО ОД ВЕЧЕРВА

Владата на Република Србија на денешната седница донесе заклучок со кој се препорачува исклучување на декоративното осветлување на објектите каде ваквото осветлување не е потребно.…

Види повеќе ПОЧЕТОК НА ЕНЕРГЕТСКАТА ПРОБЛЕМАТИКА! ДЕКОРАТИВНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗГРАДИТЕ ВО СРБИЈА ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕНО ОД ВЕЧЕРВА
fabio skano

ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, Фабио Скано, за РТС изјави дека бројките на корона се намалуваат во изминатите неколку недели, иако…

Види повеќе ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ВО СРБИЈА ПОВИКУВА НА НОВО БОЦКАЊЕ ПРОТИВ ВИРУСОТ, А ЈА ПОДДРЖУВА ПАРАДАТА И ПОКРАЈ МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ