azov

РУСКИ ИСТРАЖУВАЧИ ПРОНАЈДОА ФОТОГРАФИИ ОД УБИЕНИ ЦИВИЛИ ВО ТЕЛЕФОНИТЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА АЗОВ

Рускиот истражен комитет денеска соопшти дека истражителите, покрај кукастите крстови и портретите на Хитлер, пронашле фотографии од цивили кои станале нивни жртви во мобилните телефони…

Види повеќе РУСКИ ИСТРАЖУВАЧИ ПРОНАЈДОА ФОТОГРАФИИ ОД УБИЕНИ ЦИВИЛИ ВО ТЕЛЕФОНИТЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА АЗОВ
platenici ja priznaa vinata

ПЛАТЕНИЦИ ОД БРИТАНИЈА И МАРОКО ДЕЛИМИЧНО ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА НА СУДОТ ВО ДОЊЕЦК (ВИДЕО)

Британските државјани Шон Пинер и Ајден Аслин, како и мароканскиот државјанин Садун Брахим, кој се бореше на страната на Украина, делумно ја признаа вината пред…

Види повеќе ПЛАТЕНИЦИ ОД БРИТАНИЈА И МАРОКО ДЕЛИМИЧНО ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА НА СУДОТ ВО ДОЊЕЦК (ВИДЕО)
legia na stranci

НОВИ ПЛАТЕНИЦИ СТИГНАА ВО КИЕВ

На руските социјални мрежи се појавија фотографии од нови платеници кои пристигнаа во Киев. „Нова група бразилски војници пристигна во украинската Легија на странци. Украинската…

Види повеќе НОВИ ПЛАТЕНИЦИ СТИГНАА ВО КИЕВ
jozef bajden

ТОЈ НЕ ЗНАЕ НИ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРИ?! БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША РУСИЈА И УКРАИНА ВО НЕГОВАТА НАЈНОВА ИЗЈАВА (ВИДЕО)

Американците ги изнервира новиот лапсус на американскиот претседател Џозеф Бајден, кој овојпат за време на настапот ги измеша Русија и Украина. За време на обиколката…

Види повеќе ТОЈ НЕ ЗНАЕ НИ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРИ?! БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША РУСИЈА И УКРАИНА ВО НЕГОВАТА НАЈНОВА ИЗЈАВА (ВИДЕО)
(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

Дизелска подморница стационирана во Црно Море за првпат беше употребена за напад на украински цели со крстосувачки ракети калибр. На снимката што руското Министерство за…

Види повеќе (ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ
prehranbena kriza

ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Нарушувањето на синџирите на снабдување поради украинската криза ќе доведе до недостиг на вештачки ѓубрива и ќе ги лиши земјоделците од можноста да произведат доволно…

Види повеќе ГЕРМАНЦИТЕ ПРЕДВИДУВААТ НАЈГОЛЕМА КРИЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО
vladimir zelenski tvrdi pobeda na ukraina

ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНСКИ ПОВТОРНО НЕ ЗНАЕ ШТО ЗБОРУВА? ТВРДИ: ПОБЕДАТА НА УКРАИНЦИТЕ Е НЕИЗБЕЖНА

На едно од видеата што се појавија повторно се обрати Владимир Зеленски и рече дека победата на Украина е неизбежна, нагласувајќи дека не е можно…

Види повеќе ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНСКИ ПОВТОРНО НЕ ЗНАЕ ШТО ЗБОРУВА? ТВРДИ: ПОБЕДАТА НА УКРАИНЦИТЕ Е НЕИЗБЕЖНА
voena pomos vo ukraina

ОТКРИВАМЕ: ЕВЕ ОД КАДЕ ДОАЃА ВОЕНАТА ПОМОШ ВО УКРАИНА

Набљудувајќи ги ветувањата за воена помош за Украина од почетокот на руската инвазија до 27 март, Катарина Бухолц од Статиста наведува дека американската влада се…

Види повеќе ОТКРИВАМЕ: ЕВЕ ОД КАДЕ ДОАЃА ВОЕНАТА ПОМОШ ВО УКРАИНА
(ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“

(ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“

Неверојатна сцена во Мариупол. Руските војници наидуваат на постар цивил кој ползи ранет и моли за помош. Во изјавата на ранетиот дознаваме дека украински снајперист…

Види повеќе (ВИДЕО) СТАРЕЦ ПОГОДЕН СО СНАЈПЕР ОД УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ВО МАРИУПОЛ ОСТАВЕН НА УЛИЦА: „УКРАИНЦИТЕ НИ РЕКОА: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОЈАВУВАТЕ НА УЛИЦА, ЌЕ ПУКАМЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“
(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

Јуришниот баталјон на ДНР „Сомалија“ тргнува во конечен марш низ Мариупол до фабриката „Азовстал“, каде се кријат последните припадници на нео-нацистичкиот „Азов“ во градот. Жителите…

Види повеќе (ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ